سیاست

طالبان: تحریم های امریکا علیه طالبان نیست؛ علیه مردم مظلوم افغانستان است

مسئول فرهنگی طالبان برای ولایت بدخشان می گوید وضع تحریم ها از سوی آمریکا و هم پیمانانش هیچ تاثیری بر طالبان نداشته است، بلکه تمامی تاثیر آن روی ملت مظلوم و فقیر افغانستان اعمال می گردد.

معزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در ولایت بدخشان می گوید: «امریکا و ناتو بزرگترین مشکلات نظامی را بالای امارت اسلامی اعمال نموده بودند که اما هیچ تاثیر بالای ما نداشت؛ ولی اکنون آنان تحریمات اقتصادی را نه بالای حکومت امارت اسلامی بلکه علیه مردم فقیر افغانستان آورده اند.»

وی گفت نیروهای امارت اسلامی طالبان در طول بیست سال گذشته با شکم گرسنه و تحریم های امریکا بر علیه آمریکا مبارزه نموده اند و این تحریم ها بالای آنان تاثیری نخواهد داشت.

آقای احمدی همچنین در ارتباط با امنیت بدخشان و حضور گروه های مخالف طالبان گفت که هیچ باندی مخالف طالبان در بدخشان حضور نداشته و به محض فعال شدن نیروهای آموزش دیده، سرکوب خواهند شد.

مسئول فرهنگی طالبان تاکید می کند که نیروهای آنها توان دفاع از مردم و سرحدات بدخشان را به خوبی دارند.

این گفته ها در حالی در بدخشان مطرح می گردد که در تازه ترین موارد قیمت مواد غذایی به گونه بی پیشنه ای افزایش یافته و بهای یک لیتر پطرول نیز به ۱۲۰ افغانی در بدخشان رسیده است.

روز گذشته مسئولان برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در گزارشی به این سازمان اعلام کردند که ۹۸ فیصد مردم افغانستان دسترسی لازم به غذای کافی را ندارند.

یک تن از خبرنگاران افغانستان روز گذشته در پی سقوط بی پیشینه پول افغانی و افزایش شدید قیمت های تمامی کالاها به ویژه مواد غذایی در پیامی گفت که «در ۲۴ اسد فقط نام افغانستان تغییر کرد، اما سقوط هم اکنون کرده است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا