• انتشار: 9 می 2020
  • ساعت: 11:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44130
پرینت
طالبان دشمن انسان و حیوان بودند اکنون ضد گیاه هم شدند

طالبان بیش از ۱۰۰۰ درخت را در کندوز قطع کرده اند

طالبان ضد انسان و حیوان اکنون در یک دشمنی آشکار با محیط زیست و طبیعت به قطع درختان سبز با عمری طولانی در ولایت کندوز روی آورده اند.

سه روزی پیش طالبان حدود ۳۰۰ درخت را در مسیر خان‌آباد – کندز قطع کردند. با گذشت سه روز از این روی‌داد، شماری از باشندگان کندز می‌گویند هنوز هم قطع درختان سبز از سوی طالبان در این مسیر ادامه دارد.

عبدالودود، باشنده منطقه لودین شهر کندز گفت طالبان چندی پیش به آنان هشدار داده بود تا این درختان را خودشان قطع کنند، در غیر صورت افراد آنان دست به کار خواهند شد.

به‌گفته او، طالبان از دو روز به این‌سو حدود هزار درخت را در بخش‎های از این شهر – لودین، ملرغی، و خواجه غلطان – بدون رضایت مردم، بی‌رحمانه قطع کرده‌اند.

وی افزود باشندگان این مناطق جز سر اطاعت از طالبان، کاری نمی‌توانند انجام دهند.

حشمت‌الله جلیلی، رئیس محیط‌زیست کندز به سلام‌وطندار گفت افراد گروه طالبان درختان ۱۰ الی ۱۵ کیلومتر مسیر  – خان‌آباد-کندز – را قطع کرده‌اند و قطع درختان هنوز هم از سوی جنگ‌جویان این گروه ادامه دارد.

او می‌گوید طالبان درختان قطع شده را به مناطق تحت کنترل‌شان انتقال می‌دهند.

عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز می‌گوید طالبان در کنار مرتکب شدن جنایات ضد بشری، اکنون دشمنی‌شان را با طبیعت و محیط زیست اعلام کرده‌اند و بی‌رحمانه به قطع درختان با پیشنۀ طولانی می‌پردازند.

گروه طالبان با نشر اعلامیه‌یی گفت درختان این مسیر به درخواست شرکت برشنا و توافق مردم محل قطع شده‌ است. طالبان گفته اند درختان این مسیر سبب آسیب به پایه ها و قطع برق می‌شد.

ریاست برشنا در کندز این ادعای طالبان را رد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.