• انتشار: 23 جولای 2017
  • ساعت: 15:44
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22834
پرینت

طالبان بعد از کنترول ولسوالی تیوره، پزشکان، بیماران زن و کودک را کشت

مقام های دولتی ولایت غور می گویند که که شورشیان وابسته به گروه طالبان بعد از تصرف ولسوالی تیوره، به شفاخانه این ولسوالی حمله کردند و تمامی بیماران –زن و کودک- و پزشکان را کشتند.

صبح امروز یکشنبه ولسوالی تیوره ولایت غور بعد از یک نبرد ۱۰ ساعته از کنترول نیروی دولتی خارج شد و به دست شورشیان طالبان افتاد.

غلام‌ناصر خاضع، والی غور به خبرگزاری رها گفت که افراد طالبان علاوه بر کشتن افراد ملکی، ساختمان شفاخانه را نیز آتش کشیده اند و از منزل های مردم به عنوان سنگر استفاده می کنند.

نادرشاه بحر، نماینده مردم غور در مجلس صبح امروز به خبرگزاری رها گفته بود که علت اصلی سقوط ولسوالی تیوره، نبود حمایت هوایی از نیروی زمینی کشور است.

اقای بحر همچنین اضافه کرد که غفلت نیروی امنیتی و دفاعی کشور دیگر عامل سقوط این ولسوالی است.

والی غور نیز می گوید که وقتی شورشیان از چند جهت به ولسوالی تیوره حمله کردند از مرکز درخواست کمک نیروی هوایی کردند ولی نیروی هوایی نرسید.

سخنگوی پولیس غور اما می‌گوید که نیروی امنیتی به خاطر جلوگیری از تلفات غیر نظامیان از مرکز ولسوالی عقب‌نشینی کرده‌ و اکنون در پنج کیلومتری مرکز سنگر گرفته‌اند.

به گفتۀ او تا کنون ۵ تن از نیروی امنیتی شهید‌ شده‌اند و پنج تن دیگر زخمی و از تلفات طالبان تاکنون اطلاع مشخصی در دست نیست.

گفتنی است که شورشیان گروه طالبان صبح امروز ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب را نیز به کنترول خود در آوردند.

علی‌رضا احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.