اقتصاد

طالبان برای تامین امنیت پروژه خط آهن مزارشریف – پشاور به منطقه اطمینان داد

حبیب الرحمن گیلانی رئیس خط آهن پاکستان گفته است که طالبان افغانستان نسبت به تامین امنیت کامل پروژه خط آهن «مزارشریف به پشاور» به مقام های پاکستانی، قزاقستان، ازبکستان و روسیه اطمینان داده است؛ این پروژه می تواند کالاهای تجاری تمامی این کشورها را به بنادر آبی کراچی و گوادر برساند.

پاک تریبیون پاکستان نوشته؛ حبیب الرحمن گیلانی روز گذشته (پنجشنبه ۱۸ قوس) به خبرنگاران گفت: «در طرح خط آهن عبوری از افغانستان، دو مسیر برای اتصال شهر مزارشریف به پشاور در نظر گرفته شده است. یکی از این راه ها ۷۰۰ کیلومتر و دیگری ۹۰۰ کیلومتر طول دارد. طالبان نسبت به تامین امنیت کامل این خط آهن اطمینان داده است.»  

او افزود چند روز گذشته یک کنفرانس ویدیویی دو روزه با اشتراک مقام هایی از ازبکستان، پاکستان، افغانستان، روسیه و قزاقستان به همین منظور برگزار گردید تا روی کوریدور خط آهن مزارشریف – کابل – پشاور بحث و گفتگو صورت بگیرد.

رئیس خط آهن پاکستان علاوه کرد که اجرای این پروژه خط آهن برای دستیابی به هدف اتصال منطقه ای کشورهای آسیای میانه و آسیایی بسیار حیاتی است.

او همچنین گفت که تمامی اشتراک کنندگان در این کنفرانس اتفاق نظر داشتند تا هر چه سریع تر کار ریل گذاری این خط آهن آغاز گردد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا