• انتشار: 2 اکتبر 2017
  • ساعت: 16:06
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24767
پرینت

طالبان با همکاری حزب اسلامی دره فندقستان را به تصرف درآورد

شماری از ساکنان ولایت پروان می گویند که گروه طالبان با همکاری یک فرمانده حزب اسلامی به دره فندقستان حمله کرده و آن را به تصرف خود درآورده است.

جمعی از ساکنان ولایات شمالی کشور به ویژه ولایت پروان امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری در کابل گفتند که گروه طالبان با همکاری یک تن از فرماندهان مشهور حزب اسلامی حکمتیار به دره فندقستان در ولسوالی سیاه گرد ولایت پروان حمله کرده و آن را به تصرف خود درآورد.

این ساکنین همچنین گفتند که حزب اسلامی حکمتیار با دولت افغانستان توافقنامه صلح به امضا رسانده است، اما در واقعیت طرفداران این حزب در ولایات شمالی کشور در صفوف طالبان علیه نیروهای امنیتی کشور می جنگند.

آنها از دولت خواستند تا جلوی این رفتارهای متناقض حزب اسلامی را بگیرد.

رامش نوری یک تن از این ساکنین گفت که «قوماندان شیرین» که یک تن از فرماندهان مشهور حزب اسلامی حکمتیار است رهبری جنگ در این منطقه را بر عهده داشت و شورشیان طالبان تحت رهبری این فرد موفق به تصرف دره فندقستان شدند.

آقای نوری همچنین گفت که «نسیم مشوق» والی نام نهاد طالبان برای ولایت پروان مدت دو ماه است که از پاکستان به این ولسوالی آمده و همه روزه با اشخاص متفاوتی دیدارهایی دارد، در حالیکه دولت علیه او هیچ اقدامی نمی کند.

وی هشدار داد که اگر دولت جلوی ناامنی ها در ولایات شمالی کشور را نگیرد و مانع این گونه فعالیت های متناقض حزب اسلامی حکمتیار نگردد، دامنه ناامنی ها هر روز گسترش یافته و تمام نقاط کشور را تهدید خواهد کرد.

لازم به ذکر است که تقریبا یک سال پیش بود که دولت افغانستان با حزب اسلامی حکمتیار پس از ماه ها مذاکره های آشکار و پنهانی توافق نامه صلح را امضا کرد.

بر اساس این توافق دولت ضمانت کرد که در بدل برقراری آتش بس، به گلبدین حکمتیار و دیگر رهبران شورشی حزب اسلامی مصونیت قضایی اعطا می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.