• انتشار: 20 جولای 2017
  • ساعت: 11:52
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22767
پرینت

طالبان با سه موتر زرهی بر پوسته‌های ارتش حمله کردند

گزارش های منتشر شده از هلمند حاکی از آن است که گروه شورشی طالبان با سه موتر زرهی نوع هاموی به پوسته‌های امنیتی ارتش ملی در ولسوالی گرشک هلمند حمله کرده‌اند.

منبع‌ای که خواسته نامش فاش نشود گفت که این واقعه صبح امروز “پنجشنبه، ۲۹سرطان” رخ داده است و در آن هشت نظامی که شامل دو سرباز ارتش ملی و شش پولیس است، کشته‌ شده‌اند.

به گفته‌ی وی، در این رخداد هفت نظامی که شامل سه سرباز ارتش ملی و چهار پولیس است، زخمی شده‌اند.

حیات ‌الله حیات، والی هلمند با تایید این خبر گفت که طالبان با دو هاموی مملو از مواد انفجاری به دو پوسته‌ی امنیتی ارتش ملی حمله کردند.

به نقل از تلویزیون یک، آقای حیات‌ الله افزود که هنوز شمار دقیق تلفات نظامیان کشور معلوم نیست، ولی در این رخداد به طالبان نیز تلفات سنگین وارد شده است.

به گفته‌ی او، دو هاموی مملو از مواد انفجاری توانست که خود را در نزدیکی پوسته منفجر کند، ولی هاموی سومی پیش از رسیدن به هدف از بین برده شد.

والی هلمند افزود که ساحه تحت‌ اداره‌ی نیروهای نظامی کشور است، ولی هنوز هم درگیری میان آنان و افراد وابسته به گروه طالبان جریان دارد.

هلمند در جنوب افغانستان و در مرز با پاکستان موقعیت دارد و از ناامن‌‎ترین ولایت‌هایست. این در حالیست که اوایل هفته‌ی جاری نیروهای نظامی کشور توانست که اداره‌‌ی ولسوالی‌های ناوه‌ی این ولایت را پس از نه ماه از طالبان پس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.