امنیت و جرایمِتیتر یک

طالبان با حمله به پنجشیر ۳۵۰ کشته و ۲۸۰ زخمی دادند

فهیم دشتی سخنگوی جبهه مقاومت پنجشیر امروز (پنجشنبه) در گفتگو با العربیه فارسی گفت که نیروهای طالبان از چهار روز گذشته به این سو حملات شان را علیه این ولایت آغاز کردند که اما تاکنون با دادن ۳۵۰ کشته و ۲۸۷ تن زخمی حملات شان دفع شده است.

آقای دشتی افزوده طالبان حملات متفاوتی را از چند استقامت از جمله «خاواک»، «دهانه پنجشیر» طی چهار روز گذشته به این ولایت پیاده کردند که اما پس از تحمل تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی شده اند.

وی گفت تاکنون ۳۵۰ تن از نیروهای طالبان در این درگیری ها کشته شده، ۲۸۷ تن دیگر زخمی و ۳۵ تن دیگر به دست نیروهای این جبهه اسیر گردیده اند.

آقای دشتی همچنین درخصوص علت بی نتیجه ماندن مذاکرات با طالبان گفت که طالبان به احمد مسعود به عنوان رهبر جبهه مقاومت پنجشیر در قبال تسلیم شدن پیشنهادهای شخصی به شمول پیشنهاد یک پست در دولت طالبان یا حفاظت از اموال و دارایی هایش داده بود که با مخالفت احمد مسعود روبرو شد.  

به گفته ی آقای دشتی، جبهه مقاومت پنجشیر هدف خود از مقابله با طالبان را حفظ و نگهداری از ارزش های مردم افغانستان که طی چهل سال گذشته بخاطر آنان مبارزه کردند می داند.  

روز گذشته امیرخان متقی رئیس کمیسیون دعوت و ارشاد طالبان در یک پیام صوتی از بی نتیجه ماندن مذاکرات با ولایت پنجشیر سخن گفته بود و از مردم پنجشیر خواسته بود تا رهبران خود را متقاعد به گفتگو و مذاکره با طالبان کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا