• انتشار: 1 اکتبر 2020
  • ساعت: 12:03
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 49188
پرینت

طالبان با تراکتور شاهراه قندهار-ارزگان را تخریب کردند

وزارت دفاع تاکید کرد طالبان شب گذشته، در ساحه‌ی «اندلان» ولسوالی «شاه ولیکوت» بخش بزرگی از شاهراه قندهار – ارزگان را با تراکتور تخریب کرده اند.

ارگ ریاست جمهوری در واکنش به تخریب شاهراه قندهار- ارزگان گفت طالبان دست از کشتار مردم و تخریب افغانستان بردارند.

وزارت دفاع تاکید کرد طالبان شب گذشته، در ساحه‌ی «اندلان» ولسوالی «شاه ولیکوت» بخش بزرگی از شاهراه قندهار – ارزگان را با تراکتور تخریب کرده اند.

وزارت دفاع افزود جاده تخریب شده یکی از جاده های پر رفت و آمد در جنوب افغانستان است.

به گفته وزارت دفاع هزاران کیلومتر جاده و‌ هزاران پل و پلچک در کشور که توسط حکومت ساخته شده بودند، توسط طالبان تخریب گردیده است.

طالبان دست از تخریب افغانستان بردارند

همزمان با این صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری در واکنش به این اقدام طالبان در توییتی گفت: «ماین‌گذاری کنارجاده‌ها و تداوم خشونت‌های طالبان منجر به جان باختن بیشتر هم‌وطنان ما شده و سرک‌ها و جاده‌ها تخریب گردیده است.»

صدیقی تاکید کرد طالبان دست از کشتار مردم و تخریب افغانستان بردارند و خواست مردم را برای صلح و پیشرفت بپذیرند.

انفجار ماین کنار جاده ای و تخریب جاده از سوی طالبان

این درحالی است که همزمان با آغاز مذاکرات بین الافغانی انفجار ماین کنار جاده ای طالبان افزایش یافته است و در آخرین مورد دو غیرنظامی در ولایت غور و ۱۴ غیرنظامی دیگر در ولایت دایکندی در انفجار ماین کنار جاده ای کشته شدند.

پیش از این نیز دفتر والی قندهار گفته بود گروه طالبان جاده‌ی ارغستان – قندهار را به وسیله تراکتور تخریب کرده و مردم را در انتقال بیماران و حاصلات میوه های تازه ‌شان به مرکز قندهار دچار مشکل کرده است.

طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.