• انتشار: ۱۴ دلو ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۵:۲۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 54035
پرینت
واکنش رئیس جمهور غنی به حملات تروریستی امروز کابل

طالبان باید در قبال جنایات خود پاسخگو باشند

اشرف‌غنی؛ رییس‌ جمهوری در واکنش به انفجارهای امروز کابل و کشته‌شدن یک فعال دینی، گفت گروه طالبان نمی‌توانند با خشونت به اهداف شوم باداران‌شان برسند و مسئول جنایت‌های‌شان خواهند بود.

این در حالی است که طالبان دست‌داشتن در این حملات را رد کرده و ترور علما و خبرنگاران را کار «یک حلقه خاص» دانسته‌است.

ارگ ریاست ‌جمهوری در اعلامیه‌ای که امروز سه‌ شنبه، ۱۴ دلو صادر شده گفت رییس ‌جمهوری حملات تروریستی امروز در کابل را محکوم کرد و گفت حمله بر عالم دین، متنفذ و هر فرد دیگر در کشور حمله بر عزت و آینده روشن افغانستان است و عاملان این رویداد در برابر خداوند و مردم مسئول و روسیاه اند.

رییس جمهوری افزود طالبان با انجام عملکردهای ضد اسلامی و انسانی نمی‌توانند از زیر بار مسئولیت چنین جنایاتی شانه خالی کنند و این کار آنان باعث بازداشتن عالمان و مردم از موقف‌شان نخواهد شد.

حلقه خاص
گروه طالبان اما ترور عالمان و خبرنگاران را کار یک حلقه خاص دانسته‌است.

ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگوی گروه طالبان گفته است: «ما ترور علما، خبرنگاران، شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی را نکوهش نموده آن ‌را کار یک‌ حلقه‌ خاص می‌دانیم.»

این در حالی است که حملات هدفمند در برابر خبرنگاران، اعضای جامعه مدنی، کارمندان دولتی و نیروهای امنیتی از چند ماه به این‌سو افزایش یافته است.

پیش از این ناتو و برخی از نمایندگی‌های دیپلماتیک اروپایی در کابل حملات هدفمند را کار طالبان خوانده بودند؛ اما گروه طالبان این موضوع را رد کرده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.