برگزیده هاسیاستِتیتر یک

طالبان باقی اعضای کابینه خود را معرفی کرد

طالبان ۱۶ سنبله دولت موقت جدید خود را اعلام و بیشتر اعضای کابینه آن را معرفی کرد که در فهرست اعضای کابینه هیچ عضو غیرطالبان دیده نمی شد.

وزارت های صحت عامه و تجارت از جمله وزارت خانه هایی بود که در آن تاریخ سرپرست هایشان توسط طالبان معرفی نگردیده بود.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه اما امروز (سه شنبه ۳۰ سنبله) باقی مانده اعضای کابینه را اعلام کرد که براساس آن «قلندر عباد» جانشین وحید مجروح می گردد، و «نورالدین عزیزی» به عنوان سرپرست وزارت تجارت تعیین گردیده است.

وحید مجروح در دولت اشرف غنی نیز سرپرست وزارت صحت عامه بود که اما پس از سقوط دولت از کابل خارج نشد و به ادامه وظیفه اش پرداخت.  

«عبدالباری عمر» و «محمد حسن غیاثی» به عنوان معاونان قلندر عباد در وزارت صحت عامه تعیین شده است. قلندر عباد از پنجشیر است.

همچنین ذبیح الله مجاهد، «حاجی محمد بشیر» باشنده بغلان و «محمد عظیم سلطان زاده» را به عنوان معاونان نورالدین عزیزی در وزارت تجارت معرفی کرد.  

طبق اعلام جدید گروه طالبان، «نظرمحمد مطمئن» به عنوان سرپرست کمیته ملی المپیک و «محمد فقیر» به عنوان سرپرست اداره احصائیه مرکزی از سوی این گروه انتخاب شده است.

دیگر تعیینات طالبان که امروز توسط ذبیح الله مجاهد اعلام شد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ملا محمد ابراهیم به عنوان معین امنیتی وزارت امور داخله، غلام غوث به عنوان معین وزارت ضد حوادث، لطف الله خیرخواه به عنوان معین مسکلی وزارت تحصیلات عالی، ارسلا خروتی به عنوان معین وزارت مهاجرین، محمد گل و گل زرین کوچی به ترتیب به عنوان معاونان اول و دوم وزارت سرحدات و قبایل، مجیب الرحمان به عنوان معین وزارت انرژی و برق و نجیب الله به عنوان رئیس اداره انرژی اتمی افغانستان.

ذبیح الله مجاهد که در یک نشست خبری امروز (سه شنبه) این افراد را معرفی می کرد گفت برای معرفی این افراد تا حد زیادی تخصص افراد مد نظر گرفته شده است و تلاش شده تا کابینه همه شمول تعیین گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا