• انتشار: ۱۹ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۰:۱۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 65209
پرینت

طالبان اولین دور از گفتگوهای مستقیم با آمریکا را مثبت خواند

نمایندگان طالبان که پس از سقوط دولت پیشین برای اولین دور از گفتگوهای مستقیم با نمایندگانی از آمریکا به دوحه پایتخت قطر رفته اند، این گفتگوها را مثبت خواند.

نمایندگان طالبان که پس از سقوط دولت پیشین و به دست گرفتن کنترل افغانستان برای اولین دور از گفتگوهای رو در رو با نمایندگان آمریکا به دوحه پایتخت قطر رفته اند، می گویند این مذاکرات مثبت بود و دیدارهایشان با نمایندگان اروپا را آغاز کرده اند.

الجزیره در گزارشی آورده است که نمایندگان آمریکا جزئیاتی از این گفتگوها ارائه نکرده اند، اما نمایندگان طالبان این گفتگوها را مثبت خواندند.

یک مقام طالبان می گوید که امیدوار است این گفتگوها راه ها را برای به رسمیت شناختن طالبان هموار سازد، نه تنها از سوی آمریکا، بلکه از سوی جامعه جهانی امارت اسلامی طالبان پذیرفته شود.

الجزیره می افزاید از طرفی نمایندگان طالبان به سرپرستی امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان به دوحه سفر کرده اند، به دنبال جذب حمایت های مالی نیز هستند.

لازم به ذکر است که به دنبال سقوط دولت و تسلط طالبان بر افغانستان، آمریکا نزدیک به ۱۰ میلیارد دالر از دارایی های نقدی افغانستان را مسدود کرد؛ بانک جهانی و صندوق بین المللی پول نیز کمک هایشان را قطع کردند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.