• انتشار: 9 سپتامبر 2021
  • ساعت: 11:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 62816
پرینت

طالبان انترنت را در مناطق مختلف کابل قطع کرد

به دنبال اعتراضات مردمی علیه طالبان و سیاست های مداخله جویان پاکستان در امور داخلی افغانستان، طالبان امروز خدمات انترنت را در چندین نقطه از کابل قطع کرده است.

به دنبال فرخوان عمومی احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت ملی در پنجشیر علیه طالبان، بسیاری از نقاط کشور به شمول کابل، مزارشریف، هرات، پروان و تخار و بدخشان شاهد تظاهرات گاها گسترده مردمی بوده است.

افراد طالبان که به گفته ی ذبیح الله مجاهد تجربه برخورد با تظاهرات را ندارند، با این تظاهرات با لت و کوب و خشونت برخورد کرده که تاکنون گفته می شود ۲ نفر کشته شده و شمار زیادی دیگر زخمی شده اند.

همچنین افراد طالبان روز گذشته چندین خبرنگار «روزنامه اطلاعات روز» را حین تهیه گزارش از تظاهرات در منطقه کارته ۴ شهر کابل بازداشت کرده و پس از لت و کوب آنها را آزاد کردند.

امروز (۱۸ سنبله) اما همزمان با تجلیل از سالروز شهادت قهرمان ملی احمد شاه مسعود، طالبان خدمات انترنت را در بسیاری از نقاط شهر کابل به شمول «دشت برچی»، «قصبه»، «تایمنی» و «خواجه بغرا» قطع کرده تا اخباری از تظاهرات به بیرون درز نکند.   

براساس گزارش ها، مسئولین استخباراتی طالبان بخاطر ترس از همگانی شدن تصاویر تظاهرات و یا بسیج مردمی دستور به قطع خدمات انترنت را داده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان روز گذشته (چهارشنبه) در یک نشست خبری گفت افراد طالبان تجربه برخورد با تظاهرات را ندارد و تا زمان تشریح قانون در این خصوص، هیچ کس حق برگزاری تظاهرات ندارد.

طالبان دولت جدید خود را روز سه شنبه (۱۶ سنبله) اعلام کرد و اعضای کابینه آن را نیز معرفی نمود که در آن ملا محمد حسن آخوند به حیث رئیس الوزرا تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.