برگزیده هاسیاست

طالبان: امیدواریم نشست اسلو به فضای جنگی علیه غرب پایان دهد

مقامات امارت اسلامی ابراز امیدواری کردند نشست اسلو به فضای جنگی علیه غرب پایان دهد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگو و معین وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی، گفت طالبان به دنبال تقویت روابط خود با تمام کشورها از جمله اتحادیه اروپا و غرب از طریق دیپلماسی ست.

وی افزود از تسلط دوباره طالبان تاکنون نشست اسلو اولین گفت و گوی رسمی امارت اسلامی با غرب در خاک اروپاست که می تواند به فضای جنگی بعد از دو دهه شبه نظامی گری علیه ناتو نقطه پایان بگذارد.

ذبیح الله مجاهد به خبرگزاری فرانسه گفت امارت اسلامی گام های لازم برای پاسخ مثبت به خواسته های غرب را برداشته و امیدوار است روابط خود با تمام کشورها به ویژه کشورهای اتحادیه اروپا و غرب را از طریق دیپلماسی تقویت نماید.

وی افزود امارت اسلامی می خواهد فضای جنگی علیه غرب را به یک فضای صلح آمیز تبدیل کند.

قابل ذکر است گفت و گو میان طالبان و مقامات غربی در اسلو پایتخت نروی روز یک شنبه آغاز می شود و حقوق بشر و کمک های انسانی از موضوعات مورد بحث خواهد بود.

هیات پانزده نفره امارت اسلامی به ریاست امیرخان متقی با هواپیمایی که از سوی کشور نروی ترتیب داده شده بود امروز کابل را به مقصد اسلو ترک کردند.

در این سفر سه روزه قرار است مقامات امارت اسلامی با مقامات نروی و شماری از کشورهای متحد به شمول بلجیم، اتحادیه اروپا، فرانسه، جرمنی، ایتالیا و ایالات متحده امریکا دیدار و گفت و گو کنند.

هیات طالبان در این سفر همچنین با برخی از اعضای جامعه مدنی افغانستان به شمول رهبران زن و ژورنالیستان دیدار کند. این دیدار درحالی صورت می گیرد که آزادی کسانی که در افغانستان زندگی می کنند به شدت تحت تهدید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا