سیاست

طالبان: امنیت تجار ملی و مقامات حکومت پیشین باید تامین شود

سراج الدین حقانی، وزیر امور داخله امارت اسلامی، گفت امنیت تجار ملی و مقامات حکومت پیشین باید تامین شود.

وی در عین حال بر بهبود اوضاع امنیتی کابل تاکید نمود.

سراج الدین حقانی در دیدار با روسای امنیتی کابل گفت امنیت در کابل باید ارتقاء یابد و متهمین و دستگیر شده ها باید براساس قانون اسلامی مجازات شوند.

وزارت امور داخله در اعلامیه ای افزود سراج الدین حقانی که در مراسم اختتامیه سمینار آموزشی برای پرسنل امنیتی در کابل شرکت کرده بود دستورالعمل های لازم را به روسای امنیتی پایتخت صادر نمود.

سراج الدین حقانی ضمن تاکید بر نیاز به امنیت و محیط آرام برای شهروندان کابل خاطرنشان کرد امنیت دیپلمات های خارجی، موسسات امداد رسان، تجار ملی و مقامات حکومت پیشین باید تامین شود.

وی از تمام مقامات امنیتی خواست با مراجعین خود به خوبی رفتار نمایند و درب دفاتر خود را به روی هیچ کسی نبندند، به علما، بزرگان قبایل و افراد با نفوذ احترام بگذارند و به مشکلاتشان رسیدگی کنند.

سراج الدین حقانی در عین حال از مقامات امنیتی کابل خواست با زندانیان برخورد قانونی و مطابق با قوانین اسلامی داشته باشند و آنها را طولانی تر از یک بازه زمانی خاص زندانی نکنند.

وی خواستار تطبیق عفو عمومی امیرالمومنین طالبان برای حفاظت از جان تمام شهروندان به ویژه شهروندان کابل شد و از پرسنل امنیتی خواست به وظایف دینی خود عمل نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا