سیاست

طالبان: امریکا به خانواده احمدی غرامت پرداخت نماید و عاملین حمله را مجازات کند

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان روز گذشته (سه شنبه ۲۳ قوس) در صحبت با یک رسانه چینی به تصمیم تازه وزارت دفاع امریکا واکنش نشان داد و گفت امریکا نه تنها باید عاملین این حمله را مجازات کند بلکه باید به بازماندگان خانواده زمری احمدی غرامت نیز پرداخت کند.

ذبیح الله مجاهد گفت: «ما می خواهیم که به اعضای فامیل زمری احمدی که به صورت وحشیانه ای کشته شدند کمک و غرامت داده شود. این خواست مردم افغانستان است اما امریکا آن را انکار می کند.»

وی افزود که امریکا اقدام های مشابهی در تمام نقاط جهان داشته و هم اکنون به راحتی می گوید که کسی را مجازات نمی کند.

به گفته ی وی، «امریکا طی ۲۰ سال گذشته افغان های زیادی را کشته است. این هم اکنون یک مسئولیت اخلاقی است.»

اجمل احمدی برادر زمری احمدی نیز به «سی جی تی ان» چین گفت: «امریکا وعده داده بود که غرامت پرداخت می کند، و عاملین این قضیه را به عدالت می سپرد و همچنین ما را از افغانستان خارج می سازد. امریکا باید به وعده هایش عمل کند.»

پنتاگون روز دوشنبه (۲۲ قوس) اعلام کرد که تصمیم گرفته که هیچ یک از پرسونل نظامی دخیل در حمله هوایی اشتباهی به خانواده زمری احمدی در نزدیکی میدان هوایی کابل مجازات نگردد.

لازم به ذکر است که در تاریخ هفتم سنبله سال جاری و تنها سه روز پس از حمله مرگبار گروه داعش در میدان هوایی کابل، یک هواپیمای بی سرنشین نظامیان امریکایی به اشتباه زمری احمدی و اعضای فامیل او را در نزدیکی فرودگاه کابل هدف قرار داد؛ در این حادثه زمری احمدی به همراه ۹ عضو فامیل خود به شمول ۷ کودک کشته شدند.

پس از این حادثه نظامیان امریکایی مدعی بودند که یک موتر حامل افراطیان گروه داعش را هدف قرار داده اند، اما کمی بعد معلوم شد که اشتباه می کرده اند.  

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. طالبان گروه جنایت کاراند خون شأن مباح است این ها قاتل مردم هستندتحت نام دین اسلام شعار شأن است اما عمل شأن ازحیوان وحشی هم درنده تر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا