• انتشار: ۴ قوس ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۱۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 68921
پرینت

طالبان: اقتصاد ما در شش ماه شکوفا می شود

ذبیح الله مجاهد افزود طالبان پس از توافق صلح با امریکا تلاش کرد مذاکرات مستقیم را با دولت غنی آغاز کند اما دولت پیشین مذاکرات صلح را سبوتاژ نمود.

مقامات امارت اسلامی طالبان می گویند اقتصاد افغانستان در شش ماه شکوفا خواهد شد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، در جمع مردم شیعه در غرب کابل افزود زمانیکه رئیس جمهور غنی فرار کرد، مردم از طالبان می خواستند برای جلوگیری از هرج ومرج و چپاول وارد کابل شود و طالبان بدون برنامه ریزی قبلی و به اجبار وارد کابل شدند.

وی تاکید کرد تطبیق عفو عمومی کار آسانی نبود چون جنگجویان طالبان جوان بودند و احتمال داشت دنبال انتقام باشند اما امارت اسلامی توانست وضعیت را به خوبی کنترل کند.

ذبیح الله مجاهد افزود طالبان پس از توافق صلح با امریکا تلاش کرد مذاکرات مستقیم را با دولت غنی آغاز کند اما دولت پیشین مذاکرات صلح را سبوتاژ نمود.

این مقام امارت اسلامی گفت:«اولین چیزی که ما می خواهیم برای مردم هزاره انجام دهیم ساخت سرپناه برای کسانی ست که در بامیان در غارها زندگی می کنند.»

ذبیح الله مجاهد در این گردهمایی افزود اشغال به پایان رسیده است و طالبان جهاد برای توسعه کشور را آغاز خواهند کرد و پروژه های کلانی چون تاپی، مس عینک و دیگر پروژه ها تکمیل می شود.

وی تاکید کرد اقتصاد ما در شش ماه شکوفا می شود.

این در حالی ست که با گذشت صد روز از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان هیچ کشوری آنها را به رسمیت نشناخته است. در این مدت پول افغانی در برابر دالر به شدت افت کرده و مردم به سختی قادرند نیازهای اساسی و روزمره خود را خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.