سیاستِتیتر یک

طالبان دولت جدید خود را اعلام کرد

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان امروز (سه شنبه) در یک نشست خبری در کابل اعلام کرد که این گروه دولت موقت جدید را تشکیل داده و اعضای آن نیز انتخاب شده است.

براساس آن، ملا محمد حسن آخوند به عنوان رئیس الوزرا، ملا عبدالغنی برادر به عنوان معاون اول او ملا عبدالسلام حنفی به عنوان معاون دوم انتخاب شده است.

ملا محمد حسن آخوند در دوران حاکمیت قبلی طالبان وزیر خارجه این گروه بود.

آقای مجاهد گفت که این اداره موقتی است و برای نیازهای فوری دولتداری تشکیل شده است.

از دیگر اعضای این دولت جدید می توان به نام ملا محمد یعقوب فرزند ملا محمد عمر بنیانگذار طالبان اشاره کرد که وی به عنوان وزیر دفاع انتخاب شده است. سراج الدین حقانی فرزند جلال الدین حقانی بنیانگذار شبکه حقانی نیز به عنوان وزیر داخله گماشته شده است.

امیرخان متفی وزارت خارجه را گرفته و هدایت الله بدری وزیر مالیه این دولت جدید طالبان شده است.

سراج الدین حقانی در حالی به عنوان وزیر داخله انتخاب شده است که نام او در فهرست افراد تحت تعقیب آمریکا است و هر نوع اطلاعاتی که منجر به دستگیری وی شود ۵ میلیون دالر پاداش دارد.

از سویی طالبان در حالی از دولت جدید رونمایی می کند که امروز در نقاط مختلف کشور اعتراضات گسترده ی مردمی به دنبال اعلام قیام عمومی از سوی احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت ملی شکل گرفته بود.

معترضان که در شهرهای کابل و هرات با خشونت و تیراندازی افراد طالبان مواجه گردیدند شعارهای «مرگ بر پاکستان» و «حکومت دست نشانده نمی خواهیم» سر می دادند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا