• انتشار: ۲۲ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۳۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 18614
پرینت

طالبان از کمیته صلیب سرخ خواست فعالیتش را در افغانستان ادامه دهد

به دنبال کشته شدن شش عضو کمیته صلیب سرخ در ولایت جوزجان، و تصمیم تعلیق فعالیت های این کمیته در افغانستان، طالبان از این کمیته خواست تا فعالیت هایش را از سر بگیرد.

لازم به ذکر است که روز چهارشنبه، افراد مسلح ناشناس به قطار کمیته صلیب سرخ در ولسوالی قوش تپه ولایت جوزجان حمله کرده، و شش عضو این کمیته را تیرباران کردند. همچنین پس از این حادثه دو عضو دیگر این کمیته ناپدید شده است.

به دنبال این حادثه، کمیته بین الملل صلیب سرخ اعلام کرد که فعالیت هایش را به طور موقت در افغانستان به حالت تعلیق در خواهد آورد.

طالبان در بیانیه ای نوشته است که این گروه از حادثه رخ داده بسیار متاثر است و از کمیته صلیب سرخ می خواهد تا فعالیت هایش را در افغانستان ادامه دهد.

بیانیه طالبان می افزاید “کمیته بین الملل صلیب سرخ طی سه دهه اخیر در افغانستان فعالیت های مفیدی داشته و خدمات این کمیته برای مردم نیازمند و مستضعف افغانستان بسیار با ارزش بوده است. کمیسیون صحت امارت اسلامی (طالبان) از مقامات این کمیته می خواهد تا از تعلیق فعالیت هایشان در افغانستان خودداری کنند، زیرا ملت افغانستان نیازمند کمک های بشردوستانه و خدمات صحی آنان بیش از هر زمان دیگری است.”

طالبان ضمن اظهار امیدواری از این که این کمیته به فعالیت هایش در افغانستان ادامه می دهد، گفته است که تمامی اقدامات لازم را برای تامین امنیت این کمیته در مناطق تحت کنترل خود انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.