امنیت و جرایم

طالبان از پنجشیر ده ها انبار سلاح و مهمات کشف و ضبط کرده اند

این انبار های سلاح و مهمات توسط مجاهدین پنجشیر از جنگ های ۲۵ سال قبل باقی مانده و هزاران میل سلاح مختلف النوع سبک و سنگین و مهمات در پنجشیر جابه جا شده بود.

یک کاربر فیس بوکی به نام فرهاد موسوی با انتشار این خبر گفته است براساس گزارش‌ها انواع سلاح سبک و سنگین و همچنین مهمات آن در ساحات مختلف پنجشیر مخفی شده بودند: سلاحی که می تواند ارتش ۲۵۰ هزار نفری را تجهیز می کند. هزاران عدد سلاح از نوع کلاشنیکوف، پیکا، چند نوع راکت انداز، هاوان، تفنگ های دوربین دار و نشان زن، ماشین دار، سلاح های ضدزره، تانگ های غول‌پیکر و هواپیما های جنگی در دره پنجشیر به دست طالبان افتاده است.

این همه سلاح و مهمات از دوران روس‌ها به جا مانده و ذخایر بزرگ از سلاح و مهمات را در ولایت پنجشیر تشکیل می‌داد و دست ناخورده باقی مانده بود. تمام سلاح و مهمات در پنجشیر در کانتینر های روسی نگهدار می شد و شمار زیادی از این کانتینر ها در زیر آوارهایی از خاک پنهان شده بود و به جز مقامات ارشد مجاهدین کس دیگر از آن خبر نداشتند.

با این حال امید می رود از این تجهیزات بیشرفته نظامی برای منافع ملی در داخل کشور استفاده شود و براساس برخی گزارشات تایید نشده مثل سایر ادوات جنگی به کشورهای بیرونی قاچاق نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا