• انتشار: ۲۹ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۰:۳۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5293
پرینت

طالبان از شهروندان افغان خواست تا کشور را ترک نکنند

با افزایش ناامنی ها و مهاجرت شهروندان کشور به سوی اروپا، طالبان از شهروندان افغان خواست تا کشور را ترک نکنند و برای توسعه کشور جهاد کنند.

شورشیان طالبان امروز یکشنبه با صدور بیانیه ای نادر از تمامی شهروندان کشور خواست تا افغانستان را ترک نکنند و برای توسعه و پیشرفت کشور جهاد کنند.

این بیانیه اما در حالی از سوی شورشیان طالبان منتشر می شود که برخی از شهروندان کشور که به سوی کشورهای اروپایی راهی هستند، نامه های جعلی تهدیدآمیز از این شورشیان می خرند تا بتوانند درخواست پناهندگی بدهند.

این بیانیه می گوید “گرچه امارت اسلامی افغانستان، دولت کابل را مقصر در مهاجرت شهروندان کشور می داند، اما از تمامی شهروندان افغانستان می خواهد تا بجای غرق شدن در آبهای سیاه، و یا کشته شدن و یا به زندان خارجیان رفتن، صبر و شکیبایی داشته باشند و دست به اقدام مهاجرت های غیرقانونی نزنند و وجهه امارت اسلامی را نیز خراب نکنند.”

شورشیان طالبان که مسئولیت حملات مرگبار و تلفات انسانی بسیاری را بر عهده دارد می گوید “امارت اسلامی از شهروندان می خواهد تا برای توسعه و پیشرفت افغانستان جهاد کنند و مردم افغانستان بتوانند زیر سایه یک نظامی اسلامی زندگی کنند. امارت اسلامی تمام تلاش خود را کرده است و خواهد کرد تا بتواند امنیت را به مردم افغانستان بیاورد.”

گفتنی است در ماه های اخیر شمار شهروندانی که کشور را به دلایل رشد ناامنی ها و مشکلات اقتصادی به سوی کشورهای اروپایی ترک کرده اند افزایش چشمگیری داشته است.

بر اساس گزارش ها، تقریبا ۱۴۶،۰۰۰ افغان امسال کشور را به سوی کشورهای اروپایی و بخصوص آلمان ترک کرده اند.

این مهاجران در طی مسیر غیر قانونی خود به سوی کشورهای اروپایی مجبور به تحمل خطرات جانی بسیار می باشند که تاکنون منجر به مرگ بسیاری ها شده است.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.