اجتماعی

طالبان از شهروندان افغانستان خواست ابزار آلات جنگی خود را داوطلبانه تحویل دهند

مقامات امارت اسلامی از تمام شهروندان افغانستان خواست به صورت داوطلبانه سلاح ها و دیگر ابزار آلات جنگی خود را تحویل دهند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگو و معین وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی طالبان، از تمام شهروندان کشور خواست به صورت داوطلبانه سلاح ها، دارایی های دولتی و دیگر ابزار آلات جنگی خود را به امارت اسلامی تحویل دهند.

این در حالی ست که امارت اسلامی طالبان به تارگی عملیات پاکسازی را در کابل و چند ولایت همجوار کابل آغاز کرده و مقادیر زیادی سلاح، دارایی های دولتی، مهمات و مواد مخدر جمع آوری شده است.

مجاهد افزود طی روزهای گذشته نیروهای امنیتی طالبان به صورت مشترک و با هدف تامین امنیت شهروندان و دستگیری اختطاف چی ها و توقف فعالیت های شبه نظامی گری در کابل و ولایات همجوار عملیاتی را آغاز کرده است.

وی این عملیات را موفق خواند اما در عین حال تاکید کرد عملیات پاکسازی نمی تواند مدت طولانی ادامه داشته باشد و شهروندان می بایست به صورت داوطلبانه سلاح ها، وسایط نقلیه دولتی و دیگر ابزار آلات جنگی خود را تحویل دهد در غیر اینصورت نیروهای امارت اسلامی به خانه های آنها خواهد آمد چون طالبان اطلاعات کامل در مورد دزدها و اختطاف چی در اختیار دارد.

مجاهد خواستار همکاری کامل شهروندان با نیروهای امارت اسلامی شد.

وی گفت:«اگر شهروندان همکاری کنند نیازی نیست که علمیات پاکسازی ادامه یابد، نیازی به تلاشی خانه به خانه نیست و اوضاع به حالت  عادی باز می گردد.»

مجاهد علاوه نمود امارت اسلامی خواستار تامین امنیت سراسری افغانستان است تا تهدیدی علیه جان، مال، آبرو و حقوق کسی وجود نداشته باشد.

باید گفت با اینکه مقامات امارت اسلامی از عملیات پاکسازی خود در کابل و ولایات همجوار تعریف می کنند و می گویند طی این عملیات تعداد زیادی از اختطاف چی ها و مجرمان دیگر دستگیر شده اند، نهادها و سازمان های حقوق بشری اما تلاشی خانه به خانه طالبان را محکوم کرده اند.

بسیاری از شهروندان نیز از نحوه تلاشی خانه به خانه توسط طالبان گله مند هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا