• انتشار: 9 فوریه 2021
  • ساعت: 10:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 54231
پرینت
در کنار استفاده در انتحار و انفجار

طالبان از جنگجویان نوجوان خود سوء استفاده جنسی می کنند

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور غنی می گوید جهان باید بداند که طالبان در کنار انتحار و انفجار از جنگجویان نوجوان خود سوء استفاده جنسی می کنند.

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، گفته است فرماندهان طالبان، نه تنها از کودکان و نوجوانان در حملات تروریستی استفاده می‌کنند؛ بلکه آن‌ها را مورد آزار و اذیت جنسی نیز قرار می‌دهند.

آقای صالح، روز سه شنبه (۲۱ دلو)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت، یک کودک که به اتهام دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی، در ناحیه‌ی پنجم شهر کابل بازداشت شده اعتراف کرد از سوی یکی از سرگروه‌های طالبان مشهور به طوفان، در این گروه جذب شده بود.

او افزود: «از نشر تصویر و نام این کودک برای حفظ کرامت انسانی و این که او خانواده‌ و دوستانی دارد، می‌گذریم. اجازه می‌دهیم رسانه‌ها بدون نشر تصویر، با او مصاحبه کنند و از یکی دیگر از جنایت‌های طالبان که به شمول انتحار و انفجار انجام می‌دهند که همانا تجاوز و آزار جنسی می‌باشد نیز جهانیان را با خبر سازند.»

گفتنی است پیش از این نیز، ادعاهای زیادی مطرح شده که گویا فرماندهان طالبان از جنگ‌جویان شان سوءاستفاده‌ی جنسی می‌کنند؛ ادعایی که تا اکنون این گروه پاسخی در باره‌ی آن ارایه نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.