سیاست

طالبان از اقدام برخی نمایندگان امریکا برای درخواست آزادی ذخایر افغانستان استقبال کردند

طالبان از اقدام شماری از مقام های پیشین و قانون گذاران امریکایی مبنی بر درخواست از دولت بایدن جهت آزادسازی منابع نقدی بانک مرکزی افغانستان استقبال کردند.

عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه طالبان در توییتی گفته است که از اقدام شماری از مقام ها و قانون گذاران امریکایی مبنی بر درخواست از دولت جو بایدن برای آزادسازی منابع نقدی بانک مرکزی افغانستان استقبال می کند.

وی نوشته است: «ما از اقدام ۴۸ عضو ایالات متحده سپاسگزاری می کنیم که به تعقیب نامه سرگشاده ما به کانگرس، به رئیس جمهور جو بایدن توصیه کرده اند تا تحریم های وضع شده بالای افغانستان برداشته شده و ذخایر ارزی بانک مرکزی از حالت انجماد بیرون شود.»

لازم به ذکر است که چندی پیش شماری از قانون گذاران امریکایی و مقام های پیشین این کشور به شمول دیپلومات های ارشدشان در نامه ای به وزارت خانه های خارجه و خزانه داری ایالات متحده خواسته بودند که ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان را آزاد سازند.

امریکا پس از سقوط دولت پیشین و آمدن طالبان در افغانستان، حدود ۹٫۴ میلیارد دالر از دارایی های ارزی بانک مرکزی افغانستان در خارج از کشور را مسدود کرد تا این پول به دست طالبان قرار نگیرد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا