• انتشار: 21 نوامبر 2020
  • ساعت: 13:32
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 50988
پرینت
واکنش مشاور ارشد رئیس جمهور به حمله راکتی امروز کابل

طالبان اراده یک ملت بزرگ برای همزیستی را نشانه رفته اند

مشاور رئیس جمهور تاکید کرد:«حمله به قلب کابل در آستانه نشست جنوا کاری غیر از طالبان نمی‌باشد. آنان همزمان با بیست ولایت خشونت‌ها را در شهر کابل نیز تشدید بخشیده اند.»

سید شاه حسین مرتضوی، مشاور ارشد رئیس جمهور غنی، در واکنش به حملات راکتی گسترده امروز تروریستان در کابل گفت طالبان اراده یک ملت بزرگ برای همزیستی را نشانه گرفته اند.

وی در فیس بوک نوشت رویداد تروریستی امروز در نوع خود بی‌سابقه است. هرچند در یکی از روز‌های عید و همچنان همزمان با تحلیف رییس جمهور از این شیوه قبلا صورت گرفته بود.

شاه حسین مرتضوی افزود قطعا مسوولان امنیتی در باره چگونگی وقوع رویداد و خلاهای امنیتی برای افکار عامه پاسخ‌های قناعت بخشی ارایه خواهند کرد.

 اما حمله کور تروریستان بالای مناطق ملکی به وسعت و پیمانه امروز نشان از رفتار ضد بشری این گروه دارد.

مشاور رئیس جمهور تاکید کرد:«حمله به قلب کابل در آستانه نشست جنوا کاری غیر از طالبان نمی‌باشد. آنان همزمان با بیست ولایت خشونت‌ها را در شهر کابل نیز تشدید بخشیده اند.»

وی افزود:«واقعیت این است که طالبان اراده یک ملت بزرگ را برای همزیستی مسالمت آمیز همراه با پیشرفت و توسعه نشانه گرفته اند. آنان مانع اصلی رشد و ترقی افغانستان، مانع همزیستی مسالمت‌آمیز یک ملت بزرگ اند. مانع حضور زنان در عرصه‌های مختلف اند. آنان با خلق وحشت و حمله‌های کور در قلب پایتخت امید به زندگی نسل امروز را نشانه گرفته اند. آنان می‌خواهند نسل امروز نیز خانه بدوش و افغانستان برای همیشه حیات خلوت همسایه و در فقر باشد.»

آقای مرتضوی در ادامه تاکید کرد جنگ میان اراده ملت بزرگ افغانستان و طالبان تروریست ادامه خواهد یافت. در این راه قربانی‌های بی‌شماری داده شده است. طبیعی است که این جنگ به آسانی متوقف نخواهد شد. این جنگ ریشه‌های عمیقی دارد. این ریشه‌ها باید خشکانیده شود.

به باور مشاور رئیس جمهور طالبان انتظار دارند تا با تداوم خشونت از بدخشان تا غزنی، فاریاب، هلمند، قندهار، ننگرهار ، کابل و… مردم را به تسلیمی وادار کنند. این آرزوی طالبان هرگز برآورده نخواهد شد. طالبان قطعا روزی به پیشگاه این ملت بزرگ سر تسلیم فرود آورده و از سال‌ها جنایت اظهار ندامت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.