• انتشار: 15 اکتبر 2017
  • ساعت: 17:21
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25084
پرینت

طالبان ادعای مرد کانادایی مبنی بر قتل و تجاوز را رد کرد

سخنگوی طالبان ادعاهای مطرح شده توسط «جوشا بویل» مرد کانادایی که چند سال در اسارت این گروه بوده را کرده است.

جوشا بویل مرد کانادایی که به همراه همسر آمریکایی اش در سال ۲۰۱۲ توسط گروه طالبان در افغانستان اختطاف شد، پس از آزادی ادعا کرد که در دوران اسارتش، شورشیان طالبان یکی از فرزندان او را به قتل رسانده و به همسرش نیز تجاوز کردند.

جوشا بویل و کاتلین کولمن همسر آمریکایی اش توسط شبکه تروریستی حقانی که یکی از شاخه های طالبان است در سال ۲۰۱۲ در افغانستان اختطاف شدند. این دو به همراه سه فرزندشان که همگی در دوران اسارت به دنیا آمدند، هفته گذشته توسط ارتش پاکستان در خاک این کشور آزاد شدند.

آقای بویل که به همراه خانواده اش روز جمعه به کانادا رفت، به خبرنگاران گفت که طالبان فرزند چهارم را به قتل رسانده و به همسر او نیز تجاوز کرد.

در همین حال اما، ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در بیانیه ای به رسانه ها این گفته های آقای بویل را رد کرده و آن را تبلیغات دولت های غربی عنوان کرده است.

ذبیح الله مجاهد گفته است: “ما بشدت این اتهامات دروغی و ساختگی این خانواده کانادایی که هم اکنون در دست دشمنان هستند را رد می کنیم.”

مجاهد افزوده است: “هر گونه بیانیه ای که دشمن بخواهد در دهان آنها بگذارد، این خانواده مجبور است آن را بیان کند.”

سخنگوی طالبان گفت که این زن و شوهر هرگز به طور عمدی از همدیگر جدا نشدند تا امنیت شان همواره حفظ گردد.

ذبیح الله مجاهد گرچه ادعای قتل کودک چهارم آقای بویل را رد می کند، اما می گوید که یکی از فرزندان او مریض شد و مرد. “ما در مناطق دور دست و بدون دسترسی به دکتر و دوا بودیم، که منجر به مرگ کودک شد.”

جوشا بویل از طالبان خواست تا عدالت را در حق خانواده اش اجرا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.