• انتشار: ۱۸ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۴۹
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 61447
پرینت

طالبانی شدن افغانستان یک برنامه منظم و استراتژیک است !

کدام عقل سلیم نمی داند که اگر ارگی ها طالبان را دشمن و وسیله دشمن برای بربادی افغانستان می دانستند امروز طالبی وجود نمی داشت .

این روزها که کشور در آتش جنگ طالبان می سوزد و مردم بیچاره چاره ای جز تحمل و صبر ندارند، انتقادهای زیادی نسبت به شرایط موجود و عدم درایت حکومت برای مدیریت بحران شنیده می شود.

یکی از کاربران فیس بوک به نام حسن علی عدالت در انتقاد از شرایط حال حاضر کشور می نویسد طالبانی شدن افغانستان یک برنامه منظم و استراتژیک است.

طالبانی شدن افغانستان ناگهانی ، تصادفی و پنهانی صورت نگرفته بلکه به صورت بسیار منظم ، آگاهانه و پلان شده در زمان حامد کرزی آغاز و در دوران اشرف غنی احمدزی به ثمر رسید .

طرفداری آقایان کرزی و احمدزی از طالبان در گفتار و کردار آشکار بود .

این برنامه اکنون با خسته سازی نیروهای نظامی و خیزش های مردمی به تدریج همانگونه که از قریه ها به مقر ولسوالی ها و از مقر ولسوالی ها به مرکز ولایات رسید و در نهایت در کابل ختم می شود .

امپراتوری فساد و فحشا که ستون فقرات دوران کرزی و احمدزی را تشکیل می دهد و اکنون در حال فروپاشی است باعث آن شده است که مردم تن به تقدیر بسپارند و برای فروپاشی امپراتوری فساد و فحشا و شلاق و قمچین طالبان بی تفاوت بمانند و حتی هستند کسانی که شلاق و قمچین طالبان را بر امپراتوری فساد و فحشا ترجیح دهند .

آنهایی که هنوز هم به امپراتوری فساد و فحشا دل بسته اند که در مقابل طالبان مقاومت می کنند ، از نیروهای امنیتی و خیزش های مردمی حمایت می کنند فقط خود را فریب می دهند .

یکی از بهترین راه ها برای طالبانی شدن افغانستان رشد فساد و فحشا بود که در این زمینه چه در دوران کرزی و چه در دوران احمدزی همه در فساد و فحشا تا گلو غرق شدند و پلان طالبانی شدن افغانستان موفقانه عملی می گردید ، در حال که پلان طالبانی شدن افغانستان در درون ارگ طرح و عملی می شد اما بار ملامتی آن را به گردن دیگران می انداختند کدام عقل سلیم نمی داند که اگر ارگی ها طالبان را دشمن و وسیله دشمن برای بربادی افغانستان می دانستند امروز طالبی وجود نمی داشت .

مقاومت در مقابل طالبان تحت رهبری اشرف غنی احمدزی فقط یک فکاهی ، قصه و افسانه است که برای اطفال هم کاربرد ندارد .

اگر نظامیان ارگ و قدرت را در دست نگیرند بدون هیچ تردید ارگی ها طبق برنامه ارگ و نظامیان را به طالبان تسلیم می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.