دیدگاه ها

طالبان؛ هژمونی جنگ و فریب!

حضور طالبان در کابل و به دست گرفتن زمام امور به طور ناخواسته حتی المقدور تا کنون از منظر مردم و حتی جامعه جهانی قابل هضم و پذیرش نیست. خواست مردم به عنوان رکن اساسی ساختار نظام اجتماعی و سیاسی در موافقت با نوع نظام حاکم شرط اصلی بقای یک حکومت است اما طالبان با زیرکی خاص و به کار بردن شعارهای کذایی چون تشکیل حکومت همه شمول تلاش در اغوای مردم و مشروعیت بخشیدن به خودشان را دارد.

در این راستا، عده ای معلوم الحال نیز که وابسته به استخبارات دور و نزدیک است نیز در این هژمونی فریب با طالبان همراه شده اند، چنانچه در بدنه کتله های متفاوت مردمی جلساتی از آدرس یک قشر عظیم برپا و نمایندگان طالبان به عنوان زمامداران مردم حضور می یابند از طرفی با معرفی خفت بار یک چهره غیر قومی قدرت حاکم در تشکیل گروهی شان، سعی در فریب اذهان عامه و به اغوا کشاندن همه می نمایند.

این در حالی ست که مردم ما نباید فراموش کنند اصل حضور طالب تحت نام نظام سیاسی امارتی خود غیر قابل پذیرش است این اصل نباید قربانی فرع شود و طالب با زیرکی خاص بازی روانی ، میدان را به طور کامل از خود کند. در این میان،تاریخ چهره های همسو در این معامله با طالب را نیز فراموش نخواهند کرد .

سید باقر واعظی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا