• انتشار: 15 آگوست 2020
  • ساعت: 11:55
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 47173
پرینت
تمرینات نظامی نیروهای مسلح افغان نزدیک خط دیورند

ضیاء: توانایی دفاع از افغانستان در برابر تهدیدات داخلی و خارجی را داریم

در تمرینات نظامی که در ولسوالی گوشته ولایت ننگرهار و نزدیک به خط دیورند انجام شد ، قوت‌های پیاده، کماندوها، قوت‌های ضربتی، نیروهای سرحدی و نیروهای هوایی افغان شرکت داشتند.

وزارت دفاع ملی از راه اندازی تمرینات نظامی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی گوشتۀ ولایت ننگرهار خبر می دهد.

به گفتۀ این وزارت در این تمرینات نظامی، قوت‌های پیاده، کماندوها، قوت‌های ضربتی، نیروهای سرحدی و نیروهای هوایی افغان شرکت داشتند.

در این تمرینات نظامی که روز جمعه ۱۴ اگست (۲۴ اسد) در منطقۀ “گوسرو” ولسوالی گوشته و در نزدیکی خط دیورند راه اندازی شده بود، نظامیان افغان توانایی‌های خود در استفاده از “سلاح‌های سبک و سنگین” را به نمایش گذاشتند.

جنرال یاسین ضیا، لوی درستیز قوای مسلح افغانستان گفت راه اندازی این تمرینات نظامی آن هم در نقاط مرزی پیام‌های واضح به دوستان و دشمنان افغانستان دارد.

او افزود: «کشورهایی که همراه ما دوست و همسایه هستند برای آن‌ها اطمینان خاطر می‌شود از توانایی‌ها و حفظ سرحد ما و در جاهایی که آن‌ها، تروریست‌ها را تمویل و تجهیز می‌کنند نیز پیام واضح می‌رساند که ما متوجه و مراقب شان هستیم.»

آقای ضیا همچنان گفت نیروهای امنیتی و دفاعی افغان از قابلیت‌های بیشتری برخوردار اند و حالا می‌توانند از تمامیت ارضی افغانستان و در مقابل “حملات دشمنان بیرونی و داخلی” مستقلانه دفاع کنند.

وزارت دفاع با راه‌اندازی این تمرینات نظامی در حالی از آمادگی‌ها برای مقابله با “دشمنان داخلی و بیرونی” کشور در نقاط مرزی با پاکستان خبر می‌دهد که در ماه‌های اخیر نظامیان دو کشور چندین‌بار با هم درگیر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.