اجتماعی

صندوق مالی حمایت از قربانیان خشونت علیه زنان افتتاح شد

رئیس جمهوری کشور با استقبال از راه اندازی این صندوق گفت که خشونت علیه زنان در دین اسلام هیچ جایگاهی ندارد و سیرت حضرت محمد (ص) نیز بر اصل احترام و تکریم زن تاکید ویژه ای دارد.

آقای غنی همچنین در این مراسم تاکید ورزید تا حقوق شرعی و قانونی زنان به آنها داده شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه هیچ گونه خشونت در جامعه افغانی اسلامی قابل قبول نمی باشد و هر کسی هم که این را به عنوان یک سنت می پندارد راه غلطی را پیش گرفته، افزود ادامه خشونت ها علیه زنان ناهنجاری های اجتماعی را در کشور به بار می آورد.

وی گفت “جامعه جنگ زده باید ارزش های پیشین خود را درک کند و نباید سبب گسترش رواج های ناپسند شود.”

آقای غنی همچنین تاکید کرد حکومت متعهد است که در راستای احقاق حقوق زنان به آنان کمک کرده و از هرگونه خشونت علیه زنان جلوگیری به عمل آورد.

خانم رولا غنی بانوی اول کشور نیز که در این مراسم حضور داشت گفت دین اسلام و فرهنگ افغانی برای زن جایگاه خاصی در نظر گرفته است.

خانم غنی همچنین با استقبال از راه اندازی این صندوق بر مبارزه جدی علیه پدیده خشونت علیه زنان تاکید ورزید.

در این مراسم دلبر نظری وزیر امور زنان و شماری از فعالان حقوق زن نیز صحبت کردند و ضمن قدردانی از توجه رئیس جمهور نسبت به حقوق زنان، افتتاح این صندوق را جهت کمک به قربانیان این گونه خشونت ها با اهمیت دانستند.

رئیس جمهور با اهدا کمک نقدی به صندوق مالی حمایت از قربانیان خشونت علیه زنان گفت اعضای کابینه نیز هر یک تعهد نموده اند که ۱۵٪ درصد معاش ماه دلو/بهمن خود را به این صندوق اهدا کنند.

در این مراسم  محمد سرور دانش معاون رئیس جمهور، معاونین ریاست اجرایی، احمد ضیا مسعود نماینده فوق العاده رئیس جمهور، داکتر محمد اکرم خپلواک نماینده خاص رئیس جمهور در امور سیاسی، اعضای کابینه و شماری از اعضای شورای ملی نیز حضور داشتند.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. سلام من شماره تماس این دفتر را کار دارم لطفا برآیم اینجه بگزارید (صندوق حمایت از قربانیان خشونت علیه زنان )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا