• انتشار: 10 آوریل 2021
  • ساعت: 11:18
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 56534
پرینت
صحبت تلفنی اتمر با مشاور وزارت امور خارجه امریکا

صلح و همکاری های استراتژیک مورد بحث قرار گرفت

اتمر در تماس تلفنی با مشاور امور خارجه امریکا بر تحقق خواست و داعیۀ برحق مردم و دولت افغانستان برای حفظ ارزش‌های دموکراتیک و حقوق بشری به‌ویژه حقوق زنان تأکید کرد.

وزارت امور خارجه افغانستان به تازگی در بیانیه‌ای گفت حنیف اتمر وزیر خارجه در تماس تلفنی با «دیریک شولی» مشاور وزارت خارجه ایالات متحده در مورد آخرین تحولات روند صلح و برگزاری گفت‌وگوهای صلح در ترکیه تبادل نظر کردند.
در بیانیه آمده است: «وزیر امور خارجه در مورد آخرین تحولات در خصوص روند صلح به ‌ویژه برگزاری دور بعدی گفت‌وگوها در ترکیه و طرح صلح جمهوری اسلامی افغانستان برای دستیابی به راه‌حل سیاسی همه‌ شمول در مطابقت به قانون اساسی معلومات داد.»
وزیر امور خارجه همچنان بر تحقق خواست و داعیۀ برحق مردم و دولت افغانستان برای حفظ ارزش‌های دموکراتیک و حقوق بشری به‌ویژه حقوق زنان تأکید کرد.
اتمر تداوم حمایت‌ها و همکاری‌های ایالات متحده را با دولت افغانستان در راستای تقویت هرچه بیشتر اجماع جهانی به ‌منظور استقرار آتش‌بس و تأمین صلح پایدار در کشور، با اهمیت خواند.
مشاور وزیر خارجهٔ امریکا نیز با قدردانی از تلاش‌های دولت افغانستان در راستای تقویت اجماع ملی، منطقه‌‌ای و بین‌المللی در جهت تأمین صلح پایدار در افغانستان، از تداوم حمایت‌های همه‌جانبه کشورش با مردم و دولت افغانستان در راستای تأمین صلح پایدار و عادلانه در افغانستان، به وزیر امور خارجه کشور، اطمینان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.