• انتشار: 26 ژانویه 2019
  • ساعت: 18:32
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 31845
پرینت

صلح در افغانستان برای اقتصاد کشورهای منطقه مفید است

دبیرکل سازمان همکاری های شانگهای در دیدار با عمر داود زی رئیس دار الانشای شورای عالی صلح و نماینده خاص رییس جمهور تأکید کرده است که صلح در افغانستان برای اقتصاد منطقه مفید است.

به گزارش رها، ولادیمیر نوروف دبیر کل سازمان همکاری های اقتصادی شانگهای در دیدار با محمد عمر داوودزی رئیس دارالانشای شورای عالی صلح و نماینده خاص رئیس جمهور در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح، روی موضوعات مختلف منطقه ای و روند صلح افغانستان در شهر پکن پایتخت جمهوری خلق چین بحث تبادل نظر نمودند.

نوروف از همکاری های این سازمان و کشور متبوعش جمهوری ازبکستان در حمایت از برنامه های انکشافی افغانستان یاد آوری کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات صلح افغانستان میان دولت و طالبان هرچه زودتر آغاز شود تا صلح در افغانستان تأمین شود. وی با ابراز این مطلب، صلح در افغانستان را برای اقتصاد کشورهای منطقه مفید توصیف کرد.

داوودزی نیز در این دیدار از کمک های سازمان همکاری های شانگهای و جمهوری ازبکستان بابت حمایت دوامدار از برنامه های انکشافی افغانستان ابراز امتنان کردو در مورد روند صلح و دست آوردهای اخیر آن معلومات مفصل ارائه کرد.

وی از سازمان همکاریهای شانگهای خواست تا به خاطر هماهنگ سازی و انسجام ابتکارهای در سطح منطقه و اجماع منطقه‌ای برای صلح همکاری کند.

محمد عمر داوودزی از ولادیمیر نوروف دبیرکل این سازمان خواست تا در سرعت بخشیدن روند عضویت کامل افغانستان در سازمان همکاریهای شانگهای توجه بیشتر نماید.

سازمان همکاری های شانگهای ۸ عضو دارد و افغانستان  درجمع چهار ناظر این سازمان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.