• انتشار: 2 اکتبر 2019
  • ساعت: 11:45
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38318
پرینت
واکنش حکومت به سفر خلیل زاد و طالبان به پاکستان

صلح بدون حضور دولت افغانستان بی فایده است

هم‌زمان با سفر یک هیأت طالبان و هم‌چنین نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به پاکستان، سخنگوی رییس‌جمهور می‌گوید، صلحی که دولت افغانستان مالکیت و رهبری آن‌را نداشته باشد، هیچ‌گونه پیشرفتی را شاهد نخواهد بود.

صدیق صدیقی امروز چهارشنبه(۱۰میزان) در پیامی در توییتراش نگاشته است: “صلح؛ اولویت ما است. صلحی که به رهبری و مالکیت دولت افغانستان به پیش برده شود، منجر به تامین صلح پایدار و با عزت در افغانستان می‌گردد”.

صدیقی همچنان تاکید کرده است که صلح از خواست‌های عمده‌ی مردم افغانستان است.صلح؛ اولویت ما است. صلحی که به رهبری و مالکیت دولت افغانستان به پیش برده شود، منجر به تامین صلح پایدار و با عزت در افغانستان می‌گردد.

درپروسه‌ی صلحی که دولت افغانستان مالکیت و رهبری آنرا نداشته باشد، هیچ گونه پیشرفتی را شاهد نخواهیم بود. صلح از خواسته های عمده‌ی مردم افغانستان است.

این اظهارات سخنگوی رییس‌جمهور در حالی مطرح شده است که به تازگی هیأت گروه طالبان و نماینده خاص امریکا در امور صلح افغانستان به پاکستان رفته‌اند.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور نیز در ۷۴مین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود: “از همین‌جا برای طالبان و حامیان خارجی آن‌ها پیامی از مردم افغانستان دارم: با ما در روند صلح یک‌جا شوید، ورنه ما به جنگ خود علیه‌تان ادامه خواهیم داد و این جنگی است که ما به آن فایق آمده می‌توانیم.”

او همچنان تاکید کرده بود نتایج انتخابات هرچه باشد، اما صلح در اولویت دولت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.