اجتماعی

صلح با چاپلوسی ممکن نیست

 

غورزنگ سیال، رئیس روند مدنی جوانان افغان امروز یکشنبه، در این همایش گفت که دولت وحدت ملی باید یک طرح درست برای برقراری صلح مد نظر بگیرد. با چاپلوسی پاکستان ممکن نیست به صلح برسیم.

آقای سیال افزود، نسل جوان باید در تصمیم گیری های دولت مشارکت کند و در پیشرفت و ترقی کشور سهیم شوند.

وی نسل جوان را نسل تغییر خطاب کرد و ابراز کرد: نسل جوان باید در تصمیم‌گیری‌های دولت مشارکت داشته باشد و برای پیشرفت و ترقی کشور سهیم شود.

در همین حال، سید کمال سادات، معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز نقش جوانان در کشور را برجسته خواند و از مقام های بلند رتبه دولتی خواهان توجه بیشتر شد.

آقای سادات گفت: معینیت امور جوانان به زودی پارلمان جوانان را ایجاد خواهد کرد و جوانان می‌تواند از طریق پروسه رای دهی به پارلمان جوانان راه یابند و برای پیشرفت کشور سهیم شوند.

وی همچنین از توزیع زمین برای جوانان خبر داد و تصریح کرد: معینیت امور جوانان در نظر دارد تا در سراسر کشور برای جوانان زمین توزیع کند تا از طریق آن بتوانند زمینه شغلی را برای خود فراهم سازند.

برخی از سخنرانان این همایش نیز از توافقنامه امنیتی بین ایالات متحده و سران حکومت وحدت ملی انتقاد کردند و افزودند که تاکنون امریکا در مقابل مداخله و حملات پاکستانی ها از خود واکنش نشان نداده است.

آنان می گویند که براساس توافق صورت گرفته شده باید امریکا در مقابل تجاوزات کشورهای همسایه از حریم کشور حمایت کند.

گفتنی است که روز گذشته نبرد میان نظامیان پاکستانی و افغان در ولسوالی گوشتۀ ولایت ننگرهار رخ داد که در نتیجۀ آن یک سرباز افغان کشته شد. این نبرد تا بامداد امروز ادامه داشت.

گفتنی است که روند مدنی جوانان افغان به عنوان یک نهاد مدنی غیر وابسته، با شعار “جوان امروز، رهبر امروز” امروز به صورت رسمی با حضور برخی از مقام های دولتی افتتاح شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا