• انتشار: ۱۴ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۴۸
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 31959
پرینت
رئیس جمهور غنی در مراسم تقدیر از نیروهای عملیات های ویژه

صلحی که نقش نیروهای امنیتی در آن نادیده گرفته شود پذیرفتنی نیست.

رئیس جمهور خطاب به نیروهای مسلح گفت که نیروهای امنیتی ما به‌سوی خودکفایی در حرکت هستند و تا زمانی که یک قطره خون در بدن داشته باشند، صلح گذرا را نمی‌پذرند. صلحی که نقش نیروهای امنیتی و دفاعی ما در آن تضمین نباشد، برای ما پذیرفتنی نیست.

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای اعلام کرده است که شامگاه شنبه ۱۳ دلو رئیس جمهور غنی از منسوبین قول اردوی عملیات‌های ویژه تقدیر به عمل آورده است.

بر اساس خبرنامه ارگ، محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، شام امروز آن‌عده از منسوبین قول‌اردوی عملیات‌های خاص را که در این اواخر در اثر عملیات ویژه، ۳۸ تَن از هموطنان ما را در قریۀ المار ولسوالی آب‌بند ولایت غزنی از زندان طالبان رها کردند، مورد تقدیر قرار داد.

در مراسمی که بدین مناسبت در قصر چهارچنار ارگ برگزار گردید، ابتدا اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی صحبت کرد و ضمن تشکر از توجه خاص و همیشه‌گی رئیس‌جمهور، گفت که ویژه‌گی این عملیات، افغانی‌بودن آن بود و بر اساس هدایت شما، عملیات‌ها برضد دشمن در ولایات مختلف کشور ادامه دارد

وی افزود: هدف ما این است که عملیات‌های خاص را بیشتر و مطلقاً افغانی بسازیم. منسوبین اردوی ملی به هیچ‌گونه شایعات ارزش نمی‌دهند و تا آخرین رمق حیات مبارزۀ خویش را در راستای دفاع از کشور و نظام ادامه می‌دهند.

سپس اسدالله غضنفر مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور، فرمان رئیس‌جمهور کشور را در خصوص تفویض مدال به سه تن از منسوبین قول‌اردوی عملیات‌های خاص، هریک جگرن عبدالقادر، تورن رحمان‌الله و دوم بریدمن سید مبارز به‌خاطر خدمات نظامی خوب شان، قرائت کرد.

رئیس‌جمهور غنی پس از تفویض مدال به منسوبین قول‌اردوی عملیات‌های خاص، گفت که شما همواره قابل تقدیر هستید و منحیث سرقوماندان اعلی قوای مسلح بالای شما افتخار می‌کنم.

وی افزود که برای هر افغان روشن است که هیچ منسوب به خصوص کماندوها برای امتیاز و معاش نه، بلکه برای کشور، نظام و منافع ملی خود مبارزه می‌کنند.

رئیس‌جمهور گفت که شما فرزندان صادق کشور هستید و در رگ‌های شما خون قهرمانان کشور در جریان است و نمایندگی آنان را می‌کنید، زیرا مبارزه شما برای افغانستان آزاد، باعزت و سربلند است و هر افغان بالای شما افتخار می‌نماید.

رئیس‌جمهور کشور خاطرنشان‌کرد: آنانی که دیگران را به زور به مذاکرات می‌کشانند، در خصوص از هم‌پاشی شیران ما صحبت نمی‌کنند، اگر این‌قدر شهامت دارند، به جای انتحار و انفجار در میدان جنگ، زور آزمایی کنند.

رئیس‌جمهور خطاب به منسوبین قول‌اردوی عملیات‌های خاص، گفت که از برکت قهرمانی شما، نه تنها ۳۸ خانواده، بلکه تمام افغان بالای شما فخر می‌کنند. وی افزود که ویژه‌گی عملیات مذکور این بود که برای زندانیان و سربازان هیچ گونه تلفات وارد نکرد.

رئیس‌جمهور غنی اطمینان داد که نظریات بریدملان با وی شریک شده است و به مشکلات آنان رسیدگی خواهد شد.

سرقوماندان اعلی قوای مسلح، گفت که نیروهای امنیتی ما به‌سوی خودکفایی در حرکت هستند و تا زمانی که یک قطره خون در بدن داشته باشند، صلح گذرا را نمی‌پذرند. صلحی که نقش نیروهای امنیتی و دفاعی ما در آن تضمین نباشد، برای ما پذیرفتنی نیست.

رئیس‌جمهور خطاب به آنان گفت که رئیس‌جمهور شما نه شاه شجاع است و نه هم امیر یعقوب خان که برای کسی سر بگذارد و یا معاهدۀ گندمک را بالایش امضا کنند.

وی افزود: صلحی خواهد آمد که در آن، نقش نیروهای امنیتی و دفاعی ما واضح و آشکار بوده باشد.

محمداشرف غنی خاطرنشان‌کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی ما نیروهای یک روزه، یک‌ساله و یک دهه و یک نسل نیست، بلکه نیروهای اند که برای صدها نسل مبارزه می‌کنند.

رئیس جمهور غنی افزود که اگر چهل‌سال قبل تدابیر می‌بود، افغانستان به بحران و نابسامانی نمی‌رفت. وی با تاکید گفت که اشتباهات گذشته تکرار نخواهد شد.

رئیس‌جمهور تصریح‌کرد که مارگزیده از ریسمان می‌ترسد، مگر ما نه از مار می‌ترسیم و نه هم از ریسمان، زیرا ما عقل داریم و با تدبیر به پیش می‌رویم و آنچه را انجام می‌دهیم که عزت کشور در آن مصئون باشد.

رئیس‌جمهور غنی خطاب به منسوبین نیروهای امنیتی و دفاعی، گفت که وفا، تعهد و قربانی شما اصل مهم است و هیچ‌کسی حق انتقاد بالای شما را ندارد. وی افزود: تا زمانی که صلح می‌آید، شما مسئولیت جنگ را دارید و هیچ‌گونه تاخیری در آن نمی‌آید. آن روزها گذشته است که جنرالان و سربازان ما بدون موجب به څارنوالی معرفی می‌شدند.

در اخیر بریدمل محمد بلال به نمایندگی از منسوبی قول اردوی عملیات‌های خاص  صحبت کرد و ضمن تشکر از توجه و تشویق رئیس‌جمهور، گفت که به نمایندگی از تمام منسوبین برای شما و ملت اطمینان می‌دهم که تا آخرین رمق حیات از وطن دفاع نموده و این شعار را عملی می‌کنیم که سرش را می‌زنیم و سنگرش را می‌گیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.