• انتشار: 21 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50979
پرینت

صلاح الدین ربانی به تاجیکستان رفت

صلاح الدین ربانی رئیس حزب جمعیت اسلامی به دعوت رئیس جمهور تاجیکستان به همراه برخی از چهره های سرشناس حزب جمعیت به تاجیکستان سفر کرده است.

صلاح‌الدین ربانی، رئیس جمعیت اسلامی به دعوت امام علی رحمان، رئیس‌جمهور تاجیکستان با برخی از چهره‌های مطرح این حزب به تاجیکستان رفته‌است.

آقای ربانی روز (جمعه، ۳۰ عقرب) با جمعی از فرمانده‌هان و چهره‌های مطرح جمعیت اسلامی به دعوت رئیس جمهور تاجیکستان به دوشنبه رفت.

یک منبع به رسانه گفت در این سفر به شمول امان‌الله گذر و جان محمد خان، از فرمانده‌هان بانفوذ جمعیت اسلامی، چندین چهره دیگر این حزب، آقای ربانی را همراهی می‌کنند.

رئیس جمعیت اسلامی در صفحه فیس‌بوک خود نوشت در جریان سفرش به تاجیکستان، با رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه و برخی مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده‌است.

وی افزود در دیدارش با آقای رحمان پیرامون روابط افغانستان و تاجیکستان، اوضاع سیاسی و امنیتی کشور و منطقه و نیز روند گفت‌وگوهای صلح، بحث و تبادل نظر کرده‌است.

آقای ربانی همچنان گفت در این دیدار دیدگاه جمعیت اسلامی پیرامون گفت‌وگوهای صلح و مسایل منطقه نیز مورد بحث قرار گرفته‌است.

رئیس جمعیت اسلامی در این سفر با سراج‌الدین مهرالدین، وزیر امور خارجه تاجیکستان نیز دیدار کرده‌است.

در این اواخر تحرکات و فعالیت‌های چهره‌های مطرح سیاسی، هم‌زمان با روند گفت‌وگوهای صلح دوحه شدت گرفته‌اند.

دعوت رسمی دولت‌های منطقه از برخی چهره‌های سیاسی افغانستان که هیچ‌گونه موقف رسمی در جهارچوب دولت ندارند، بعضی گمانه‌زنی‌ها پیرامون اوضاع سیاسی-امنیتی در کشور را مطرح کرده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.