• انتشار: ۳۰ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۴۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 18960
پرینت

صلاح الدین ربانی با رئیس جمهور تاجیکستان دیدار کرد

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور در ادامه سفر به تاجیکستان امروز بعدازظهر با امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان در قصر ریاست جمهوری این کشور دیدار کرد.

در این دیدار، امامعلی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان ضمن خوش آمد گویی به صلاح الدین ربانی، اظهار امیدواری کرد که روابط دو جانبه خوب دو کشور برادر بیشتر از پیش تقویت گردد.

آقای رحمان در این دیدار با اشاره به فرصت های بی شمار برای همکاری های اقتصادی در منطقه، گفت که صلح، ثبات و توسعه اقتصادی افغانستان برای کشورش بسیار با ارزش است و به آقای ربانی اطمینان داد که تاجکیستان متعهد به حفظ روابط و همکاری های موثر دو جانبه خواهد بود.

صلاح الدین ربانی نیز ضمن قدردانی از این دیدار، با امامعلی رحمان در خصوص وضعیت امنیتی و سیاسی افغانستان، انکشافات اخیر، اولویت های آینده دولت افغانستان در زمینه های متنوع مانند روند صلح، و دستاوردهای نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در راستای مبارزه علیه تروریزم سخن گفت.

آقای ربانی تاکید کرد که افغانستان بسیار علاقمند همکاری های گسترده با تاجیکستان در زمنیه های مختلف مانند اقتصاد، اتصال منطقه از طریق انتقال انرژی، و مبارزه علیه نگرانی ها، چالش ها و تهدیدهای مشترک می باشد.

در پایان این دیدار نیز، وزیر خارجه کشور در خصوص دستاوردهای سفرش به تاجیکستان با رسانه ها صحبت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.