• انتشار: 22 جولای 2020
  • ساعت: 12:58
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46087
پرینت

صلاحیت تایید سفر کاری کارمندان بلند پایه دولتی به اداره امور سپرده شد

صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری گفت رییس جمهوری غنی به منظور جلوگیری از ضایع شدن وقت و سرعت بخشیدن به کارها و کم کردن روند‌های کاری صلاحیت تایید سفرهای کاری کارمندان بلند پایه دولتی را به اداره امور واگذار کرد.

 رییس جمهور غنی، در حکمی صلاحیت تأییدی سفرهای خارجی تمامی کارمندان بلندپایه دولتی را به اداره امور تفویض کرده است.

صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری روز (سه‌شنبه، ۳۱ سرطان) در یک کنفرانس خبری گفت رییس جمهوری غنی به منظور جلوگیری از ضایع شدن وقت و سرعت بخشیدن به کارها و کم کردن روند‌های کاری این حکم را صادر کرده است.

براین اساس، اداره امور ریاست جمهوری نیز نشستی را در پیوند به این موضوع برگزار کرده است.

اداره امور ریاست جمهوری، می گوید بر اساس حکم رییس جمهور غنی، پیشنهاد سفر معینان وزارت‌خانه‌ها، کمیسیون‌ها و رییسان ادارات دولتی به اداره امور ریاست جمهوری و پیشنهاد سفر وزیران، رییسان ادارات مستقل دولتی، رییسان عمومی و روسای کمیسیون‌ها به نام مقام عالی ریاست جمهوری فرستاده می‌شود.

اداره امور ریاست جمهوری نیز هدف از این اقدام حکومت را تقسیم وظایف بین ادارات، کاهش فشار کاری بر رییس جمهور و رسید‌گی عاجل به درخواست سفرهای خارجی مقام‌های بلندپایه دولتی عنوان کرده است.

بر اساس مکتوبی که به نشر رسیده است، اداره امور ریاست جمهوری پیشنهاد تفویض صلاحیت تأییدی سفرهای مقام‌های بلندپایه دولتی را به رییس جمهور پیش‌کش کرده است.

طبق این مکتوب، به استثنای سفر معاونان رییس جمهور، رییس دادگاه عالی، رییسان هر دو مجلس شورای ملی، دادستان کل، وزیران و رییسان کمیسیون‌ها و ادارات مستقل، سفر کارمندان دولت از بست دوم به بالا از سوی اداره امور ریاست جمهوری تأیید می‌شود.

این موضوع در نشست روز سه‌شنبه، سی‌ویکم سرطان مجلس سنا نیز مورد بحث قرار گرفته است. برخی از اعضای این مجلس این اقدام را «نامناسب و غیرقابل قبول» خوانده و گفته‌اند که صلاحیت‌ها و مسوولیت اعضای شورای ملی در قانون مشخص است.

مجلس سنا فیصله کرده است که کمیسیون امور تقنینی، عدلی و قضایی با ادارات مربوط در این مورد از نزدیک کار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.