• انتشار: 19 اکتبر 2020
  • ساعت: 16:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49809
پرینت

صدیقی: طالبان از حسن نیت مردم و دولت برای صلح سوء استفاده کرده اند

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، گفت حملات اخیر تروریستان طلب، نشان می‌دهد که این گروه، از حُسن‌نیت دولت و شهروندان افغانستان، سوء استفاده می‌کند.

آقای صدیقی، روز دوشنبه (۲۸ میزان)، در تویترش نوشت به منظور تسریع روند صلح و پایان جنگ، دولت افغانستان ۶۱۰۰ زندانی طالب را آزاد کرد.

او گفت: «دولت افغانستان و شهروندان ما، بزرگ‌ترین تصمیم را مبنی بر آزادی ۶۱۰۰ زندانی خطرناک طالبان که در هیچ روند صلحی در جهان شاهد آن نبوده‌ایم، در خصوص تسریع روند صلح گرفتند تا طالبان را وادار به ختم جنگ و برقراری صلح باعزت و پایدار در افغانستان کنند.»

به گفته‌ی او، حمله‌های اخیر طالبان در هلمند و غور، نشان می‌دهد ک طالبان از حُسن‌نیت دولت و شهروندان افغانستان، استفاده‌ی سوء کرده و جنگ وحشیانه‌ و دهشت‌افگنانه‌ی شان را افزایش داده اند.

این در حالی است که از ده روز به این طرف، تروریستان طالب بر بخش‌هایی از ولایت هلمند به شمول شهر لشکرگاه و ولسوالی نادعلی این ولایت، حمله کرده‌اند. درگیری‌های پراکنده میان نیروهای امنیتی و تروریستان طالب، هنوز هم جریان دارد.

به گفته‌ی مقام‌های امنیتی، در جریان درگیری‌های اخیر در هلمند، ۳۰۰ تروریست طالب کشته شده اند. هم‌چنان، در جریان این درگیری‌ها، ۳۰ سرباز امنیتی و ۷ غیرنظامی نیز جان باخته اند. به دنبال این درگیری‌ها، بیش از ۵ هزار خانواده نیز از مناطق شان آواره شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.