• انتشار: 28 سپتامبر 2020
  • ساعت: 16:14
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 49052
پرینت

صدیقی: دولت افغانستان دسترسی به اطلاعات را حق هر شهروند می داند

صدیقی افزود تاریخ معاصر افغانستان، «متاسفانه» پیوسته به سرکوب آزادی‌های شهروندی و جلوگیری از یک نظام مردم‌سالار اشاره داشته است؛ اما در حال حاضر، حکومت، به پاسداری از ارزش‌های ۱۹ سال گذشته، متعهد است.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، گفت دولت افغانستان، دسترسی به اطلاعات را حق هر شهروند می‌داند و به صیانت و پاسداری از آن، متعهد است.

آقای صدیقی، روز دوشنبه (۷ میزان)، در پیامی به مناسبت «روز جهانی دسترسی به اطلاعات»، گفت بزرگ‌ترین بستر آزادی بیان که بیان‌گر اراده و تعهد مشترک دولت و شهروندان برای داشتن یک جامعه‌ی باز و شهروندمحور می‌باشد، اکنون شکل گرفته است.

به گفته‌ی او، تاریخ معاصر افغانستان، «متاسفانه» پیوسته به سرکوب آزادی‌های شهروندی و جلوگیری از یک نظام مردم‌سالار اشاره داشته است؛ اما در حال حاضر، حکومت، به پاسداری از ارزش‌های ۱۹ سال گذشته، متعهد است.

آقای صدیقی، افزود دولت افغانستان، به مردم اطمینان می‌دهد که آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات، حساب‌دهی و پاسخ‌گویی، هم‌چنان به عنوان حقوق بنیادی شهروندان پابرجا خواهد بماند.

از روز جهانی دسترسی به اطلاعات، در حالی در افغانستان گرامی داشت به عمل می‌آید که بیشتر خبرنگاران، از عدم دسترسی به اطلاعات، شاکی اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.