• انتشار: 12 جولای 2020
  • ساعت: 16:42
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45689
پرینت

صدیقی: افزایش خشونت ها از سوی طالبان به صلح ضربه زده است

صدیقی افزود: «افزایش خشونت‌های اخیر طالبان امید و انتظار مردم ما و جامعه‌ی جهانی را برای آغاز گفت‌وگوها و برقراری صلح پایدار در کشور خدشه دار ساخته است.»

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان امروز (یک‌شنبه ۲۲ سرطان) در صفحه‌ی تویترش نوشت افزایش خشونت‌های از سوی گروه طالبان، روند صلح را خدشه دار می سازد.

وی افزود: «افزایش خشونت‌های اخیر گروه طالبان در شهرها، حمله بر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، انفجار ماین‌های کنار جاده‌ای طالبان که قربانی آن مردم اند، و هدف گیری کارمندان دولت، امید و انتظار مردم ما و جامعه‌ی جهانی را برای آغاز گفت‌وگوها و برقراری صلح پایدار در کشور خدشه دار می سازد».

وی همچنان نوشت «زمان آن فرا رسیده تا گروه طالبان، دست از خشونت بردارند و به گونه‌ی واقعی وارد پروسه‌ی صلح شوند».

این در حالی است که شورای امینت ملی (شنبه ۲۱ سرطان) در تویتی از کشته و زخمی شدن ۶۸ غیرنظاما در جریان هفته‌ی گذشته، توسط گروه طالبان خبر داد.

براساس معلومات شورای امنیت ملی، گروه طالبان ۲۳ غیرنظامی را کشته و ۴۵ تن دیگر را به شمول زنان و کودکان در شانزده ولایت کشور، مجروح ساخته اند.

پیش از این، رئیس جمهور غنی نیز در نشست منطقه‌ای در پیوند به روند صلح گفته بود که افزایش خشونت‌ها از سوی گروه طالبان، روند صلح را با تهدید جدی مواجه می‌سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.