• انتشار: 6 جولای 2021
  • ساعت: 16:09
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 60258
پرینت

صدور ویزا در کنسولگری ایران در مزار شریف متوقف شد

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت سرکنسولگری این کشور در مزار شریف تا آرام شدن شرایط از صدور ویزا به متقاضیان به طور حضوری را متوقف کرده است.

 سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز سه‌شنبه (۱۵ سرطان) در یک نشست خبری در‌خصوص تعطیلی سرکنسولگری ایران در مزار شریف گفته است که بخش کنسولی سرکنسولگری به دلایل امنیتی پذیرش حضوری متقاضیان ویزا را متوقف کرده که با آرام شدن شرایط مجدداً فعالیت‌های خود را آغاز خواهد کرد.
وی همچنان گفته است که در روزهای اخیر با پیگیری وزارت امور خارجه ایران و سایر نهادهای مسئول، در مجموع ۱۳ زندانی ایرانی محبوس در جاپان و افغانستان، از زندان‌های این دو کشور به ایران منتقل شده‌اند.
خطیب‌زاده گفته است: همچنین با توجه به پیگیری و تلاش‌های اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و موافقت مراجع ذیصلاح افغانستان مبنی بر انتقال ۱۰ تن از زندانیان ایرانی محبوس در زندان‌های افغانستان برای گذراندن ادامه دوران محکومیت‌شان در ایران، این افراد با حضور کنسول سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و جمعی از مقامات افغانستان روز پنجشنبه دهم سرطان از میدان هوایی بین‌المللی کابل به مقصد میدان هوایی بین‌المللی امام خمینی انتقال یافتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.