• انتشار: ۲۴ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۳۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17464
پرینت

صدها تن مقابل سفارت پاکستان در کابل دست به تظاهرات زدند

صدها تن از شهروندان کشور امروز جمعه مقابل سفارت پاکستان دست به تظاهرات زدند و ضمن لانه جاسوسی خواندن این سفارت، خواهان وضع تحریم های جامعه جهانی علیه پاکستان شدند.

صدها تن از هواداران نهاد «روند سبز افغانستان» وابسته به امرالله صالح رئیس اسبق اداره امنیت ملی کشور امروز جمعه مقابل سفارت پاکستان واقع در منطقه کارته پروان گردهم آمدند و علیه پاکستان و سفارت این کشور شعار سر دادند.

لازم به ذکر است که معترضان در واکنش به حملات تروریستی اخیر در کابل و کندهار که موجب کشته شدن بیش از ۶۰ تن شد، این تظاهرات را راه اندازی کردند.

معترضان سفارت پاکستان را لانه جاسوسی خواندند و با سردادن شعارهایی علیه این کشور از مقامات پاکستان خواستند تا که دیگر خون ملت افغانستان را نریزند.

آنان هم چنین از جامعه جهانی خواستند تا تحریم هایی را علیه گروه های خاصی مانند استخبارات و ارتش پاکستان وضع کنند.

«اختر منیر» سخنگوی سفارت پاکستان گفت “هواداران آقای امرالله صالح بخاطر ارتباط قوی آقای صالح با کشور هند این تظاهرات را علیه سفارت پاکستان راه اندازی کردند.”

وی افزود که کارمندان سفارت پاکستان بخاطر مسایل امنیتی نتوانستند امروز به سفارت بروند، اما پس از متفرق شدن معترضان نگرانی امنیتی برداشته شد.

او همچنین گفت که مقامات در سفارت پاکستان پیش از آنکه معترضان به ساختمان سفارت خیلی نزدیک شوند، با مقامات ارشد دولت افغانستان نگرانی شان را اعلام کردند.

لازم به ذکر است که معترضان در پایان تظاهرات شان در قطعنامه ای اعلام کردند که طالبان با حمایت مادی و سیاسی ارتش و سازمان استخبارات پاکستان مرتکب جنایت علیه مردم افغانستان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.