اجتماعی

صدراعظم اتریش: هیچ مهاجر افغانی را نمی پذیریم

صدراعظم اتریش مخالفت خود را با ورود مهاجران افغان به کشورش اعلام کرد.

سباستین کورتز صدراعظم اتریش گفت کشورش قصد ندارد تعداد بیشتری مهاجر افغان بپذیرد. اتریش در بحران مهاجرتی اروپا در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بیش از یک درصد کل جمعیت خود مهاجر پذیرفته بود. حالا کورتز که سیاستمداری به شدت محافظه‌کار است گفته دیگر هیچ مهاجر افغانی به اتریش وارد نخواهد شد.

درحالیکه اتحادیه اروپا قول داده به افغان‌هایی که در ۲۰ سال گذشته با کشورهای این اتحادیه همکاری کرده‌اند تابعیت اعطا کند، سباستین کورتز گفته ورود به اتریش جزء گزینه‌ها نیست. این درحالی است که طالبان تقریباً کل افغانستان را تصرف کرده و گفته می‌شود به دنبال خبرنگاران یا مترجمانی است که در دو دهه گذشته با خارجی‌ها همکاری کرده‌اند.

کورتز گفت: من مخالف پذیرش مهاجران بیشتر از افغانستان هستم؛ بگذارید رک و راست بگویم تا زمانی که من صدراعظم اتریش هستم مهاجر دیگری وارد این کشور نخواهد شد؛ ترکمنستان و ازبکستان که همسایه افغانستان هستند ۱۳ و ۱۴ مهاجر را پذیرفته‌اند ولی ما از سهم خود نیز بیشتر پذیرش کرده‌ایم. کورتز از مهاجران افغان خواست در کشور خود یا در منطقه باقی بمانند.

گفتنی است اتریش بعد از آلمان که ۱۴۸ هزار مهاجر افغان را پذیرفته، با ۴۰ هزار مهاجر در رده دوم پذیرش مردم افغانستان در اروپا قرار دارد. در دو دهه گذشته اتریش تنها ۱۶ نظامی فعال در افغانستان داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا