• انتشار: 11 ژانویه 2021
  • ساعت: 09:56
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53112
پرینت

صالح: ۵۰۰ بلند منزل در کابل جریمه می شوند

به گفته معاون نخست رئیس جمهور، بیشترین بلند منزل هایی که در کابل ساخته شده اند، تصدیق مقاومت بر زلزله را به دست نیاورده و اگر این سند را در اختیار نداشته باشند، دولت در برابر بروز هرگونه وقایع مسئولیت نخواهد داشت.

معاون نخست ریاست جمهوری می گوید، تاکنون نزدیک به پنجصد بلند منزل در شهر کابل موقعیت یابی شده و به دلیل تخلف جریمه خواهند شد.

امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری صبح امروز (۲۲ جدی) در برگه فیسبوکش نوشت این آمار نهایی نبوده و ممکن است افزایش در آن شکل بگیرد.

او در ادامه می‌نویسد: «ما توانسته ایم نزدیک به پنجصد بلند منزل را در شهر کابل موقعیت یابی – عکاسی و از دید جریمه و تخلف تخمین نماییم. این دوسیه ها یک دید تقریبی برای چه باید کرد ارایه می دهد.»

به گفته معاون نخست رئیس جمهور، بیشترین بلند منزل هایی که در کابل ساخته شده اند، تصدیق مقاومت بر زلزله را به دست نیاورده و اگر این سند را در اختیار نداشته باشند، دولت در برابر بروز هرگونه وقایع مسئولیت نخواهد داشت. 

«مطالعه بلند منزل ها از دید زلزله بی نهایت مهم و حیاتی است. بلند منزل هایی که اکنون ساخته شده اند باید تصدیق مقاومت بر زلزله را به دست بیاورند.»

ازسوی هم امرالله صالح می گوید، فرستادن مقرره وضع جریمه برتخلفات ساختمانی به کابینه، تا ده روز دیگر به تعویق افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.