• انتشار: 18 نوامبر 2020
  • ساعت: 11:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50860
پرینت

صالح: چهارمین طراح اصلی حمله بر دانشگاه کابل بازداشت شده است

آقای صالح، روز چهارشنبه (۲۸ عقرب)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت: «این بار فردی به نام رحمت‌الله، از شرکای مستقیم در این جنایت و عضو هسته ای، بازداشت شده است.»

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، گفت در پرونده‌ی حمله‌ی تروریستی بر دانشگاه کابل، پیشرفت صورت گرفته و به شمار بازداشت‌شدگان افزوده شده است.

آقای صالح، روز چهارشنبه (۲۸ عقرب)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت: «این بار فردی به نام رحمت‌الله، از شرکای مستقیم در این جنایت و عضو هسته ای، بازداشت شده است.»

او، از ریاست دانشگاه کابل خواست به عنوان یک نهاد علمی متضرر، در برابر افراد بازداشت‌شده اقامه‌ی دعوا کند.

معاون اول ریاست‌جمهوری، افزود: «امیدواریم کمیسیون حقوق بشر افغانستان نیز از عادت همیشگی اش که تنها انتقاد است، بیرون شده و در این راستا آستین بر بزند و کاری کند. مردم توقع دارند که کمیسیون حقوق بشر افغانستان فراتر از گزارش‌نویسی از حقوق شان نیز در جوامع جهانی و موسسات جهانی حرف بزند.»

آقای صالح، هم‌چنان گفت در حال حاضر، ۹۴ شرکت بلتی (شرکت های انتقالاتی) در کابل فعالیت دارد و از مالکان آن‌ها خواسته شده تا هرچه زودتر شرکت خود را در وزارت مالیه ثبت و راجستر کنند.

آقای صالح افزود: «اطلاعات تاییدنشده می‌رساند که شرکت‌های بلتی بنابر سنت دیرینه‌ی کارشان هیچ چیز را باز نمی‌کنند و تروریستان از این خلای امنیتی بارها استفاده کرده و مواد ممنوعه را از پاکستان به شهر کابل انتقال می‌دهند.»

گفتنی است در حمله‌ی تروریستی دوازدهم عقرب بر دانشگاه کابل، ۲۲ نفر جان باختند و ۲۷ نفر دیگر زخم برداشتند. بیش‌تر قربانیان این حمله، دانش‌جویان بودند. گروه داعش، مسوولیت این حمله را به عهده گرفت؛ اما دولت افغانستان گروه طالبان را عامل آن دانسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.