• انتشار: 11 فوریه 2021
  • ساعت: 20:48
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 54295
پرینت

صالح: وضعیت کابل غیرعادی ست

امرالله صالح تاکید کرد وضعیت غیرعادی است و شاید حکومت افغانستان مجبور شود از تمام رانندگان تاکسی‌ها تقاضا کند که مسافران خود را تلاشی بدنی کنند و یا حداقل پس از پایین شدن هر مسافر، دور و بر صندلی و موتر را به خوبی بررسی کنند.

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، با اشاره به رویدادهای اخیر تروریستی در کابل، گفت وضعیت پایتخت غیرعادی است.

آقای صالح، روز پنج‌شنبه (۲۳ دلو)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت: «تاکسی‌رانی که موترش در مرکز شهر توسط ماین مغناطیسی حریق شده بود، زنده است و هیچ جراحتی برنداشته است. واقعه طوری است که راننده با جرقه‌ی اول، دروازه را بازکرده و خود را به بیرون موتر می‌اندازد. ماین توسط یکی از دو مسافری که از ساحه‌ی دهمزنگ برداشته بود، جاسازی‌شده بود.»

به گفته‌ی او، وضعیت غیرعادی است و شاید حکومت افغانستان مجبور شود از تمام رانندگان تاکسی‌ها تقاضا کند که مسافران خود را تلاشی بدنی کنند و یا حداقل پس از پایین شدن هر مسافر، دور و بر صندلی و موتر را به خوبی بررسی کنند.

آقای صالح افزود: «در کشورهای دیگر، حوادث را با محدودسازی‌ها و ایجاد قیودات کاهش می‌دهند؛ اقدامی که ما تا این لحظه به آن متوسل نشده‌ایم.»

از چند ماه به این طرف، همزمان با آغاز رسمی گفت‌وگوهای صلح افغانستان، سطح خشونت‌ها نیز افزایش یافته است. در کنار نبردهای همه‌روزه میان نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان که در جریان آن به غیرنظامیان نیز تلفاتی وارد می‌شود، در جریان چند ماه گذشته، سطح ترورهای هدف‌مند و انفجار ماین‌های مغناطیسی نیز در کابل و سایر ولایت‌ها افزایش یافته است.

هرچند نهادهای امنیتی، بارها از بازداشت افراد به اتهام دست‌داشتن در ترورها و ماین‌گذاری‌ها خبر داده؛ اما این کار، تاثیر چندانی روی کاهش فعالیت‌های تروریستی نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.