• انتشار: 8 نوامبر 2020
  • ساعت: 15:20
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 50488
پرینت

صالح: مردم افغانستان نباید به خاطر ویزای هیچ کشوری تحقیر شوند

آقای صالح گفت: «مردم ما نباید به خاطر ویزای هیچ کشوری تحقیر شوند و کرامت انسانی شان صدمه ببیند. جزییات طرح را با وزارت خارجه‌ی افغانستان شریک خواهیم ساخت تا در تطبیق آن با سفارت پاکستان هماهنگی کند.»

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، گفته است، سفارت پاکستان شمار ویزه‌هایی را که روزانه صادر می‌کند، برای وزارت خارجه‌ی افغانستان مشخص کرده است.

آقای صالح، روز یک‌شنبه (۱۸ عقرب)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت دولت افغانستان نیز در کمتر از یک هفته، کار روی طرح مدیریت امنیتی درخواست‌کنندگان، مدیریت جمع‌آوری پاسپورت و تنظیم نوبت را به عهده می‌گیرد.

او افزود: «مردم ما نباید به خاطر ویزای هیچ کشوری تحقیر شوند و کرامت انسانی شان صدمه ببیند. جزییات طرح را با وزارت خارجه‌ی افغانستان شریک خواهیم ساخت تا در تطبیق آن با سفارت پاکستان هماهنگی کند.»

آقای صالح، پیش از این گفته بود، حلقاتی که ویزای رایگان پاکستان را به کمیشن‌کاری تبدیل کرده‌اند، شناسایی شده است. او افزوده بود: «شش حلقه به صورت میانگین روزانه نزدیک به ۱۰۰ هزار دالر از فروش ویزای پاکستان از مردم اخاذی می‌کردند.»

با این حال، معاون اول ریاست‌جمهوری گفته است که مسوول یکی از شش حلقه‌ی کمیشن‌کار که سال‌هاست ویزای رایگان پاکستان را به بی‌عزت‌ترین شکل آن به مردم به فروش می‌رساند، از ترس اعلامیه‌ی اخیر، با ما در تماس شد و قرار است به زودی در این باره جزییات بدهد.

آقای صالح، هم‌چنان گفته است که دزدان مسلح روز شنبه (۱۷ عقرب)، در کوچه‌ای در ناحیه‌ی نهم شهر کابل، تلفون یکی از باشندگان این ناحیه را دزدیدند.

او افزود: «در آن کوچه، افسری از قطعات کماندو زندگی می‌کند. او وضعیت را در دست گرفت و دزدان را تعقیب کرد. در نتیجه‌ی برخورد میان دو طرف، یکی از دزدان کشته شده و دزد دیگر زخمی و بازداشت شده است. قرار است این افسر شجاع کماندو را برای چند لحظه‌ای در جلسه‌ی شش‌ونیم دعوت کنیم و برایش آفرین بگوییم.»

 این درحالی است که به دنبال افزایش جرایم جنایی و تروریستی در کابل، رییس‌جمهور غنی، مسوولیت رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را برای چند هفته و به گونه‌ی مستقیم، به امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری سپرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.