• انتشار: 10 نوامبر 2020
  • ساعت: 14:28
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 50568
پرینت

صالح: فهرست عاملان انفجارهای کابل به زودی نشر می شود

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور غنی گفت به زودی فهرست عاملان انفجارهای کابل نشر می شود تا مردم اگر شکایتی از آنها دارند را درج نمایند.

معاون اول ریاست جمهوری گفت فهرست عاملان انفجارهای کابل در روز های نزدیک منتشر خواهد شد.

وی همچنین از روند تکمیل دیتابیس غاصبین ساحات کوچک و بزرگ نیز خبر داده است.

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری امروز سه‌شنبه (۲۰ عقرب) گفت در جلسه شش و نیم صبح خود، معضله ساختمان‌های غیر قانونی و تسخیر ساحات سبز و غصب زمین‌های عامه را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که این‌کار تنها از راه مداخله پولیس حل شده نمی‌تواند.

او گفت یک بار دیگر تاکید بر تشدید فعالیت‌های ریاست تحقیقات جرایم جنایی صورت گرفت و خوشبختانه به صدها نفر که ساحه کوچک و یا بزرگ را غصب کرده‌اند کتبا هشدار داده شده‌است تا ساحه را آزاد سازند. قرار است که دیتابیس غاصبین به زودی تکمیل گردد و کسانیکه به هشدار‌ها وجلب ریاست تحقیقات جنایی اعتنا نمی‌کنند مورد تحریم و تعذیر قرار گیرند.
وی گفت:« نوع تحریم‌ها زیر بحث است. برای ما بسیار مهم است که اعتبار پولیس و قوت نرم پولیس و دیگر نهاد را بالا ببریم. هر مشکل میخ نیست و هر راه حل چکش دارد.»

معاون اول گفت:« فیصله گردید که بازهم به خاطر مهار جرم و جنایت در شهر کابل اینبار فهرست افراد زیر پیگیرد مسجد به مسجد پخش گردد. سطح جرایم جنایی به صورت قابل ملاحظه پایان آمده است؛ اما مهار جرایم طالبانی و ترور که هر از گاهی جسم و روح ما را می‌فشارد به استراتیژی متفاوت نیاز دارد که کار اساسی بالای آن صورت گرفته و نتایج ملموس نیز داشته است.»

آقای صالح همچنین گفت فهرست پنجاه نفر تروریستان که در انفجارات دست دارند به زودی نشر می‌شود و از مردم خواسته خواهد شد بالای هرکدام حق العبد دعوا کنند. دلیل تاخیر در نشر فهرست این است که بالای جزییات جرایم اینها کار صورت می‌گیرد و ما تلاش داریم لیست تمام قربانیان حوادث را نیز ترتیب دهیم.

او همچنین گفت با وزارت امور خارجه مسله اجرایی شدن تدابیر بهتر و انسانی برای متقاضیان ویزای پاکستان بحث شد. قرار است پاسپورت‌ها در شانزده نقطه جمع شوند و بر اساس نوبت و بدون ایجاد هرج و مرج و بیرو بار به سفارت بیایند. وزارت خارجه تمام این موضوعات را با سفارت پاکستان در کابل هماهنگ کرده‌است.

این در حالی است که امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری حدود سه هفته پیش موقتاً مسوولیت امنیت شهر کابل را بر عهده گرفت و قرار است اصلاحات جدی در این بخش وارد کند. این اقدام صالح پس از افزایش ناامنی‌ها و جرایم جنایی در کابل روی دست گرفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.