• انتشار: ۱۴ عقرب ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۱:۱۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50343
پرینت

صالح: عاملان حمله بر دانشگاه کابل از شبکه حقانی شاخه تاج میر بودند

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور می گوید حمله بر دانشگاه کابل کار شبکه حقانی شاخه تاج میر می باشد.

دو روز پس از حمله‌ی تروریستی مرگ‌بار بر بخش ستاژ حقوقی دانشگاه کابل، امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، می‌گوید این حمله، تصادفی نبوده و از قبل برنامه‌ریزی شده بود.

آقای صالح، روز چهارشنبه (۱۴ عقرب)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت حمله بر دانشگاه کابل، باز هم موشکافانه مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس شواهد، گروه طالبان عامل آن است.

او افزوده است: «این حمله، شباهت بی چون و چرایی با حمله بر دانشگاه امریکایی دارد که کار طالبان بود، شباهت به حمله بر کانتیننتال دارد که کار طالبان بود، شباهت با حمله بر چهارصد بستر دارد که کار طالبان بود و تروریستان دخیل در طراحی آن حملات، همه در پنجه‌ی قانون قرار دارند و از شبکه‌ی حقانی از شاخه‌ی تاج‌میر جواد هستند.»

به گفته‌ی آقای صالح، شبکه‌ی حقانی جز جداناپذیر گروه طالبان است و تاج‌میر جواد، از سال ۲۰۰۲ به این طرف در پاکستان به سر می‌برد.

او گفت: «قضاوت بر این که جنایت علیه دانشجویان را طالب انجام داده، تراوش از ذهن سیاسی ما نه، بلکه استوار بر مدارک استخباراتی است. عکس‌های تاج‌میر خون‌خوار در شهر نصب می‌شود. عکس تروریستان فراری دیروز نصب شد و عکس تروریستانی که حملات قبلی را انجام داده و در بند قرار دارند نیز نصب می‌شود تا مردم علیه شان شکایت کنند.»

آقای صالح، افزود با استفاده از شواهد و ثبوت به جا مانده در ساحه‌ی جرم، در شناسایی و بازداشت همکاران تروریست‌ها دست‌آورد خوبی داشته ایم.

او گفت: «در جریان جزییات در موقع مناسب قرار خواهید گرفت. حمله بر بخش حقوق تصادفی نبوده است. شواهد نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی از قبل و مشخصا برای زدن همین بخش صورت گرفته بوده است.»

در حمله‌ی تروریستی روز دوشنبه (۱۲ عقرب)، بر دانشگاه کابل، ۲۲ نفر جان باختند و ۲۷ نفر دیگر زخم برداشتند. بیش‌تر قربانیان این حمله، دانشجویان بودند.

هرچند گروه داعش، مسوولیت این حمله را به عهده گرفت؛ اما دولت افغانستان گروه طالبان را عامل آن دانسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.