• انتشار: 14 نوامبر 2020
  • ساعت: 11:10
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50705
پرینت

صالح: طراح حمله به دانشگاه کابل بازداشت شده است

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور گفت طراح اصلی حمله به دانشگاه کابل که بازداشت شده وظیفه داشته است با حمله به مراکز غیرنظامی حکومت را بدنام کند.

 امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری کشور گفت هسته‌ی طراح حمله به دانشگاه کابل بازداشت شده است. فرد بازداشت شده عادل فرزند محمدعارف از ولایت پنجشیر است و تا صنف سوم دانشکده شرعیات درس خوانده است.

آقای صالح صبح امروز (شنبه، ۲۴ عقرب) در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود نوشت فرد بازداشت شده در دانشکده‌ی شرعیات دانشگاه کابل تا صنف سوم خوانده و پس از آن توسط ثناءالله، عضو سابقه‌دار شبکه حقانی جذب شده است.

درحالی که گروه داعش رسما مسئولیت حمله به دانشگاه کابل را بر عهده گرفت، اما صالح تأکید کرده است داعش تنها یک اسم است و کسانی که این حمله را انجام داده‌اند چندهویتی (حزب التحریر – طالب – داعش) هستند و در زمان‌های مختلف از عنوان و لقب خاص کار می‌گیرند.

طبق گفته‌های امرالله صالح، فرد بازداشت شده گفته است که به او گفته شده بود «کاری شود که این حکومت زیر فشار قرار بگیرد. بدنام شود و در ذهن مردم ضعیف و ناکارا جلوه کند و این کارها با انجام عملیات بالای اهداف نظامی امکان‌پذیر نیست».

فرد بازداشت شده همچنان گفته است اسلحه را از شبکه حقانی از ولایت خوست به‌دست آورده بود و هدایت حمله به دانشگاه کابل نیز از سوی ثناءالله داده شده بود.

حمله به دانشگاه کابل در تاریخ دوازدهم عقرب انجام شد. در این حمله ۲۲ نفر که بیشترشان دانشجویان بودند، کشته و حدود ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند.

امرالله صالح پیشتر طالبان را مسئول این حمله دانسته بود. طالبان اما به تکرار این ادعای صالح را رد و گفتند حمله به دانشگاه کابل کار این گروه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.